1. W sobotę, będą odprawione rano o godzinie 7.00 ostatnie w tym Adwencie RORATY. To ostatnia możliwość obecności na nich dla wielu zagubionych i zabieganych osób. Przypominamy także naszym parafianom i miłym gościom, że Wigilia – jak to Polska tradycja nakazuje – jest dniem postu ścisłego. Pasterka w naszej parafii będzie odprawiona, jako koncelebra o północy zgodnie z tradycją. Po zakończeniu Pasterki zapraszamy do wspólnego łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Oby i ten nasz zwyczaj nie uległ zatraceniu. Jest przecież w parafii znaczna ilość osób, które Wigilię przeżywają w samotności i nawet nie mają, z kim połamać się opłatkiem i złożyć okazjonalne życzenia.

2. Na Skalnej ostatnie Roraty 23. 12. o 8.00. Pasterka na Skalnej o 23.00.

3. Dziękujemy także za ofiary, jakie wpłynęły w ciągu ostatnich dwóch tygodni na konto parafii oraz znaczną tacę parafialną.

4. To już ostatnia chwila do nabycia opłatków. Są one pakowane w torebkach foliowych, jako duże, i małe. Dziś także przy stoliku z prasą są rozprowadzane ostatnie już świece CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do ich nabycia. Jest tam także dostępna aktualna prasa katolicka dziś w szerszym wydaniu tytułów. A jednym z miłych i praktycznych prezentów, może być także książka dostępna na stoliku pt. „Księga Patrioty”. Zawiera cykl artykułów św. Jana Pawła II, „Gdy myślę Ojczyzna” oraz dwie płyty CD z pieśniami patriotycznymi. Polecamy.

5. W najbliższy piątek 22 grudnia będzie dzień spowiedzi. Od godziny 6.40. spowiadamy w kościele do 8.30 a wieczorem spowiedź od 16.00 do ostatniego penitenta.

6. We wtorek 19 grudnia kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia przez młodzież sakramentu bierzmowania o godzinie 18.30. Zapraszamy.

7. Przypominamy, że parafianie podjęli nową i ciekawą, a już na pewno bardzo potrzebną inicjatywę. Otóż do połowy tygodnia, czyli do 19 grudnia jest w kościele tzw. „STOLIK SZCZĘŚCIA”. Idea jest taka, że na tymże stoliku znajdują się kolejne koperty a w nich zawarta jest lista potrzeb dla dzieci z rodzin, których nie stać na większy wysiłek materialny bądź z rodzin tzw. trudnych. Lista dzieci ma specjalne oznaczenia znane tylko uprawnionym osobom. Prosimy, aby rodziny, które na te święta zechcą anonimowo wesprzeć potrzebujące dzieci może taką podjąć ze stolika koperty. Te koperty podejmują tylko osoby dorosłe lub dzieci w obecności rodziców odpowiedzialnych za dzieło miłosierdzia. Zbiórka darów dla konkretnych dzieci będzie w terminie nieprzekraczalnym do 20 grudnia w zakrystii i kancelarii.

8. Dziś jest także zbiórka na fundusz Ochrony Macierzyństwa.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste czy
Rodzinne, oraz Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odszedł od nas:

Zdzisław Pióro lat 65 z ul. Lawinowej 6.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……..

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.