1. Trwa duszpasterska wizyta. Chcemy odwiedzić rodziny oraz osoby samotne mieszkające w parafii. Dziękujemy za już odbyte w miłej atmosferze spotkania.

Poniedziałek              27.01.20      od  15.30       Zielone Wzgórze I i II.

Wtorek                       28.01.20      od  15.30       ul. Szczytowa cała, Przełęcz, Wydmowa.

Środa                          29.01.20      od 15.30        ul. Janosika od Telefonicznej do Pomorskiej, Tadeusza, Alpejska.

Czwartek                   30.01.20      zgłoszenia dodatkowe.

Piątek                         31.01.20      zgłoszenia dodatkowe.

Woda święcona jest dostępna w zakrystii oraz przy drzwiach wyjściowych z Kościoła. Kropidła małe są dostępne na stoliku przy wyjściu po 6 złotych i tam też można nabyć, tzw. „zestawy kolędowe” w cenie 30 i 35 złotych, są także dostępne świece i okapniki na święto Ofiarowania Pańskiego w cenie 10 zł. Jest także nowa pozycja książkowa z serii „Wszystko o” tym razem o ks. Prymasie Tysiąclecia Stefanie Kardynale Wyszyńskim. Prosimy także o wyrozumiałość w oczekiwaniu na spotkanie. A jak można łatwo dostrzec kolęda kończy się w środę, dlatego zgodnie z zapowiedzią; czwartek i piątek będą dniami dodatkowych spotkań, jako uzupełnienie z racji na Waszą nieobecność bądź też inne powody.

2. W niedzielę 26 stycznia a więc dziś jeszcze, ks. Dominik zaprasza ministrantów na spotkanie o 17.00.

3. W tym tygodniu przypada; pierwsza sobota miesiąca. Na święto Ofiarowania prosimy przynieść ze sobą świece.

4. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w sobotę 1 lutego 2020 r. w przeddzień święta Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.

5. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 7-9 lutego 2020 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 5 lutego telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.

6. Dziś o 17.30 nabożeństwo różańcowe. A w najbliższą sobotę przypada 25 rocznica śmierci byłego proboszcza ks. Prałata Grzegorza Kudrzyckiego. Na msze św. w sobotę o godzinie 18.00 o spokój Jego duszy zapraszają Członkowie Kółek Różańcowych. Dla naszej parafii zmarły kapłan uczynił wiele dobrego, dlatego też najlepiej podziękujemy mu za lata pracy poprzez obecność na tej Eucharystii. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy.

7. Już dziś ks. Proboszcz pragnie zaprosić do wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem J.E.Ks. Abpa Seniora Władysława Ziółka z racji 37 rocznicy święceń kapłańskich. Uroczystość uświetni także obecność kapłanów święconych wraz z naszym ks. Proboszczem 30 stycznia 1983 roku. Eucharystia 30 stycznia (czwartek) o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do dziękczynnej modlitwy.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:
Natalia Kowalska, Wiesława Kliś, Józef Malarek.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……
Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.