1. We wtorek Wigilia i ostatnie Roraty w kościele i na Skalnej. Kancelaria będzie nieczynna.

2. Przypominamy naszym parafianom i miłym gościom, że Wigilia – jak to Polska tradycja nakazuje – jest dniem postu ścisłego. Pasterka w naszej parafii będzie odprawiona, o północy zgodnie z tradycją. Poprzedzi ją koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru „CANTYLENA”, który rozpocznie się o 23.15. Po zakończeniu Pasterki zapraszamy do wspólnego łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Oby i ten nasz zwyczaj nie uległ zatraceniu. Jest w parafii znaczna ilość osób, które Wigilię przeżywają w samotności i nawet nie mają, z kim połamać się opłatkiem i złożyć okazjonalne życzenia. Pasterka na Skalnej o 23.00.

3. W pierwszy dzień świąt Msze św. będą o godzinie 8.00., 9.30., 11.00., 12.30., i 18.00. W drugim świątecznym dniu, w Święto św. Szczepana pierwszego męczennika Eucharystia będzie odprawiana tak jak w niedziele. Na Skalnej jak w niedziele msza święta będzie o 9.00.

4. Od 27 grudnia rozpoczniemy duszpasterską wizytę. Tak jak przed rokiem ogłosiliśmy, że Wasza dobrowolna ofiara będzie przeznaczona na nowe schody granitowe od ulicy Janosika oraz kostkę przed wejściem do kościoła na całej szerokości i tak się stało a dodatkowo pojawiło się metalowe ogrodzenie, tak teraz planujemy wydatki na dalszy ciąg kostki od strony południowej i dalszą cześć ogrodzenia.

Piątek                         27.12.19      od  15.30      ul. Czorsztyńska, Zaspowa, Chmurna.

Sobota                        28.12.19      od  9.30        ul. Wodospadowa, Jesienna, Pszczyńska, Zrębowa, Szarotki

Poniedziałek              30.12.19      od  15.30      ul. Krokusowa

Plan jest wywieszany w gablotkach i na parafialnej stronie Internetowej, na którą zapraszamy po różne wiadomości z życia parafii i jak się już okazało jest ona bardzo przydatna i wykorzystywana. Prosimy jednak pamiętać, że podajemy godzinę rozpoczęcia kolędy i nie jest możliwe byśmy byli we wszystkich domach o tej samej porze. Liczymy na wyrozumiałość.

5. STOLIK SZCZĘŚCIA jak i TYTKA CHARYTATYWNA przeszły wszelkie oczekiwania a dary już zostały przekazane dla rodzin potrzebujących wsparcia. W Boże Narodzenie odczytamy podziękowania, jakie wpłynęły na nasze ręce w podziękowaniu ofiarodawcom.

6. Ofiary na k – ł – 200 zł na konto parafialne na olej opałowy. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Wojewódzki Komendant Policji za pośrednictwem naszym prosi o bardzo dużą uwagę, na różne formy wyłudzania pieniędzy przez podszywających się pod Policjantów, metodą na wnuczka i innymi metodami. Ostrożności nigdy za wiele.
Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszły od nas: Aleksandra Nejman, Władysława Szczepaniak,
Władysława Zielińska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.