1. Dzisiaj we wszystkich parafiach archidiecezji łódzkiej odczytany zostaje list arcybiskupa Grzegorza Rysia metropolity łódzkiego dotyczący kilku konkretnych i najpilniejszych spraw.

2. W ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej, ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza członków Parafialnych Rad Duszpasterskich, Zespołów Synodalnych i przedstawicieli Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich na spotkanie do bazyliki archikatedralnej w dniu 12 czerwca 2021 r. (sobota) na godz. 11.00.

3. Ojcowie Salezjanie zapraszają absolwentów klas ósmych, chłopców i dziewczęta, do podjęcia nauki w Technikum Salezjańskim w Łodzi przy ul. Wodnej 34.

4. Bardzo serdecznie pragniemy przypomnieć, że Msza Święta o godz. 11.00 według dobrej tradycji tej parafii odbywa się z udziałem dzieci (homilię dla dzieci i rodziców). Chcielibyśmy po długiej przerwie związanej z epidemią wrócić do tego istotnego elementu duszpasterstwa dzieci i młodzieży w tej parafii, a na godzinę 18.00 zaprosić młodzież starszą, studentów.

5. W miniony czwartek zakończyły się uroczystości Bożego Ciała. Za przygotowanie chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować: asyście z panem prezesem, kołom Żywego Różańca, Liturgicznej Służbie Ołtarza, siostrze Faustynie, panu organiście Mikołajowi i jego scholi, paniom katechetkom, dzieciom sypiącym kwiatki, młodzieży, parafianom, którzy budowali 4 ołtarze, służbom publicznym: strażakom, policji oraz wszystkim wiernym biorącym udział. Bóg zapłać.

6. Dzisiaj zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

7. W najbliższy czwartek po Mszy Świętej o 18.00 spotkanie ministrantów i Liturgicznej Służby Ołtarza.

8. W liturgii tego tygodnia: we wtorek 8 czerwca – św. Jadwigi Królowej, piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę – wpomn. obow. Niepokalanego Serca NMP.

9. W piątek, odpowiadając na apel księdza abp Grzegorza, w ramach Święta Eucharystii, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.37. Zakończy się apelem jasnogórskim i zapaleniem świecy jubileuszowej. W tym dniu jest także 27. rocznica święceń kapłańskich biskupa Marka Marczaka. Pamiętajmy w indywidualnych modlitwach o naszym pasterzu.

10. Do nabycia prasa katolicka. Polecamy artykuły: Niedziela („Kościół – towarzysz młodych”), Przewodnik Katolicki („Dziecko w potrzasku globalnego kryzysu”), Idziemy („Kościół w Niemczech „płonie””), Gość Niedzielny („Wyjdźmy z twierdzy”).

11. Odszedł od nas Emil Wasiak. Wieczny odpoczynek mu dać Panie…