1. Ogłoszenia kurialne

a) VII Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę, 19 listopada. Możemy włączyć się w to dzieło, wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”, które zostały dostarczone do wszystkich parafii naszej archidiecezji. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich.

b) Wspólnota Ruch Czystych Serc zaprasza wszystkie młode osoby na ogólnopolskie skupienie pt. „Świętość na pierwszym planie”, które odbędzie się 18 listopada w par. pw. św. Brata Alberta na Widzewie. W programie: konferencje znanych osób, film, Msza św. i adoracja. Zapisy oraz szczegóły na Facebooku.

c) Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety na spotkanie poświęcone życiu duchowemu, które organizowane jest w ramach cyklu „Duchowość, to styl życia”. O kobietach, które poszły za Jezusem i duchowości dominikańskiej mówić będzie o. Maciej Biskup OP. Spotkanie, poprzedzone Mszą św. sprawowaną w intencji kobiet o godz. 18.00, odbędzie się 21 listopada o godz. 18.30 w kawiarence kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi.

2. Dziś:

– Taca gospodarcza.

– Przeżywamy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla chrześcijan z Bliskiego Wchodu.

– O godz. 16:30 odbędzie się Msza św. z błogosławieństwem modlitewników w ramach przygotowań do I Komunii świętej.

– Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas: VII i VIII na comiesięczną Mszę św. o godz. 1800. Po Eucharystii kolejne programowe spotkanie.

– Dla dzieci, które uczestniczyły regularnie w nabożeństwach różańcowych i dokonały przed tygodniem zapisu na liście, przygotowane są nagrody – do odbioru w zakrystii. Już teraz zapowiadamy, że udział w tegorocznych Roratach także będzie nagrodzony.

3. Można jeszcze zgłaszać wypominki: dziś – w zakrystii, a w tygodniu – w kancelarii.

4. W czwartek zapraszamy tradycyjnie na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18:00.

5. Kolejne spotkanie biblijne odbędzie się w piątek, 17 listopada, o godz. 18:40 w salce bł. kard. Wyszyńskiego. Uczestnicy spotkania proszeni są o przygotowanie treści Księgi Estery.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich odbędzie się w przyszłą niedzielę, 19 listopada, po Mszy św. o godz. 18:00.

7. Przy wyjściu z kościoła można już nabywać świece Caritas na stół wigilijny.

8. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Małgorzata Jakiel. Wieczny odpoczynek…