1. Dziś w 6. niedzielę wielkanocną rozpoczynamy Dni Modlitw o Urodzaje (dawne Dni Krzyżowe). W poniedziałek, wtorek i środę na Mszy Świętej o godz.18.00 będziemy modlić się urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych korzytając z przepisanych formularzy mszalnych: w poniedziałek– „w okresie zasiewów”, we wtorek – „o uświęcenie pracy ludzkiej” i we środę – „za głodujących”.

2. Ksiądz Arcybiskup Grzegorz przedłuża udzielenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane do dnia 30 maja br. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność w te dni na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem.

3. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Łódzkiej zachęca do włączenia się w akcję: „Dzień Ojca”. Akcję można poprzeć na stronie internetowej: www.dzienojca.pl

4. Dzisiejsza taca gospodarcza jest przeznaczona na pokrycie kosztów dokończenia układania kostki wokół kościoła i płyt ażurowych. Składamy serdeczne podziękowania za Waszą ofiarność.

5. W środę o godz. 18.30 kolejne spotkanie na salce kard. Stefana Wyszyńskiego w ramach kursu przedmałżeńskiego.

6. W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie.

5. W piątek święto Macieja apostoła. Po Mszy Św. o godz 18.00 rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.

7. Za tydzień w niedzielę, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii zorganizowana będzie I Komunia Święta dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 139. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 – klasa 3a, 12.30 – klasa 3b. Ta uroczystość została zorganizowana według zasad epidemiologicznych i przepisów sanitarnych (dezynfekcja, zakrywanie ust i nosa, liczba osób w kościele – 1 os. na 15m2, dystans – min.1,5 m). Bardzo prosimy naszych drogich parafian o uczestnictwo w Eucharystii w innych godzinach niż 11.00 i 12.30. Informacje znajdują się na drzwiach kościoła i gablocie.

8. W sobotę bedzię odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dzieci przed

I Komunią Świętą ze Szkoły Podstawowej nr 139. Klasa 3a: godz. 9.00 – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, 9.30 – spowiedź. Klasa 3b: godz. 10.30 – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, 11.00 – spowiedź. Dzieci przychodzą ze świecami (mogą być te od chrztu) i książeczkami. Także tym dniu na Mszy Św. o godz. 18.00 przystąpią do I Komuni Świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 145 w Łodzi.

9. Do nabycia prasa katolicka. Polecamy artykuły: Niedziela („Uratował życie papieża”), Przewodnik Katolicki („Siła łagodności”, „Komunijna rewolucja”), Idziemy („Pułapka nastolatka”), Gość Niedzielny („Dar starości”).

10. W ostatnim czasie odeszła od nas Halina Wasiak. Wieczny odpoczynek im dać Panie…