1. Dzisiaj w 7 niedzielę wielkanocną, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów – od 2004 r. obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Dzisiaj w naszej parafii podczas Mszy świętej o godz. 11.00 i 12.30 dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 139 uczestniczyły w uroczystości I Komunii. Rozdanie obrazków komunijnych: klasa 3a – środa godz.18.30, klasa 3b – czwartek godz.18.30. Ta uroczystość została zorganizowana według zasad epidemiologicznych i przepisów sanitarnych (dezynfekcja, zakrywanie ust i nosa, liczba osób w kościele – 1 os. na 15m2, dystans – min.1,5 m). Nie ma „białego tygodnia”. Za tydzień w niedzielę Zesłania Ducha Świętego, o tych samych godzinach na Mszach świętych, dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 158 będą uczestniczyć w uroczystości I Komunii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za zrozumienie i wybranie innych godzin uczestnictwa w Liturgii.

3. We środę o godz. 19. 00 kolejne spotkanie na salce kard. Stefana Wyszyńskiego w ramach kursu przedmałżeńskiego.

4. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że w sobotę 22 maja 2021 r. o godz. 10.00 ks. abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki udzieli święceń diakonatu 8 alumnom. Dzień 22 maja to także 33 rocznica święceń kapłańskich arcybiskupa metropolity Grzegorza Rysia. Pamiętajmy w modlitwach o rozumne serce i błogosławieństwo Boże dla naszego Pasterza.

5. W nabliższą sobotę bedzię odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dzieci przed I Komunią Świętą ze SP 158. Klasa 3a: godz. 9.00 – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, 9.30 – spowiedź. Klasa 3b: godz. 10.30 – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, 11.00 – spowiedź. Dzieci przychodzą ze świecami (mogą być te od chrztu) i książeczkami.

6. W sobotę o godz. 17.30 zapraszamy na Msze Świętą za wstawienictwem św. Rity z Cascii wszystkie małżeństwa i rodziny, które przeżywaja różnorakie trudności w związkach. Te które zyją samotnie: po rozpadzie więzi, zdradzeni lub porzuceni przez małżonka, wdowców i wdowy, rodziny monoparentalne.

7. Do nabycia prasa katolicka. Polecamy artykuły: Niedziela („Sakrament to nie zwyczaj”), Przewodnik Katolicki („Czy zwierzęta mają prawa?”), Idziemy („Czy ewangelia dopuszcza rozwody?”), Gość Niedzielny („Błogosławiony Franciszek Jordan-patron na czas niewiedzy”).

8. W ostatnim czasie odszedł Czesław Wasilewski. Wieczny odpoczynek mu dać Panie…

.