1. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. W związku z obecną sytuacją nie będziemy szli tradycyjną trasą do czterech ołtarzy, ale procesja wyjdzie z kościoła po głównej mszy świętej sprawowanej o godzinie 10.00 w intencji parafian i przejdziemy jeden raz wokół kościoła bez ubierania ołtarzy. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, ponieważ budowanie ołtarzy wymaga fizycznej obecności wielu osób w jednym miejscu, podobnie jak i modlitwy przy poszczególnych ołtarzach sprawiłyby natłok setek osób w bardzo małej przestrzeni. Kierując się dobrem parafian i gości wybraliśmy formę bezpiecznej procesji. Nie ma limitu osób podczas procesji, ale konieczne jest zachowanie odległości 2 metrów od innych osób i obowiązuje tak w kościele jak i podczas procesji założenie maseczek. Prosimy o przestrzeganie tych nakazów. Msze święte w Boże Ciało będą odprawiane o godzinie; 8.00., 10.00 z procesją, 12.30 i 18.00 a nabożeństwo czerwcowe poprzedzi msze wieczorową i będzie transmitowane o godzinie 17.30. W kaplicy na Skalnej msza święta o 9.00. Serdecznie zapraszamy także dzieci do sypania kwiatkami oczywiście z zachowaniem wymaganych norm.

2. Zachęcamy także wiernych – starszych, schorowanych czy niepełnosprawnych do uczestnictwa w transmisjach prowadzonych on–line z naszej parafii Dziś są transmitowane wszystkie msze św. Podobnie w Boże Ciało i za tydzień, ale później będzie ograniczana ilość godzin transmisji.

3. Rozpoczynamy drugą serię kursu przedmałżeńskiego w parafii. Informacje są dostępne w gablocie parafialnej.  A w czwartek, gdyby ktoś chciał, po godz. 19.00 w kancelarii parafialnej będzie można uzyskać wsparcie psychologiczno-duchowe.

4. Za wszelkie ofiary składane na konto bankowe z różnym przeznaczeniem wraz z ofiarami za odprawiane intencje składamy bardzo serdeczne podziękowania i przypominamy, że za tydzień będzie II niedziela miesiąca i będzie taca inwestycyjna.

5. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku. Podobnie na stoliku za ławkami po prawej stronie kościoła są wyłożone czasopisma i książki przyniesione przez parafian, aby umożliwić ich nieodpłatną dostępność celem ich czytania. Do kiosku zostały sprowadzone dwie nowe pozycje; piękne albumowe wydanie o Lourdes z pięknymi fotografiami po 20 zł i i cytaty świętego Jana Pawła II ułożone alfabetycznie po 15 złotych.

6. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie tuż po zakończeniu mszy o godzinie 18.00 a w niedziele o godzinie 17.30 z transmisją. Serdecznie zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy.

7. W sobotę wieczorem kolejne nabożeństwo Fatimskie a w następną niedzielę 14 czerwca o godzinie 12.30 msza św. w intencji solenizanta, ks. Antoniego. Zaproszony został także ks. Senior Antoni Głowa i w Jego intencji będzie msza święta koncelebrowana o godzinie 18.00 ponieważ, z racji na wcześniejsze zobowiązanie nie może wcześniej do nas dotrzeć. Gorąco zachęcamy także do wspólnej modlitwy za naszych solenizantów.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni;
Naira, Alan i Nonufar Bereghyen. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:
Kazimierz Potakowski i Daniela Krawczyńska
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.