1. Uroczystość Bożego Ciała to w każdej parafii duże przeżycie i okazja do zewnętrznego okazania naszej wiary poprzez udział w procesji do czterech ołtarzy. Ołtarze prosimy by były przygotowane w tradycyjnych miejscach. Coraz trudniej jest oczekiwać na ludzką bezinteresowną pomoc. Mamy nadzieje że parafianie z okolicznych uliczek ale i nie tylko z tych pospieszą z odsieczą, wcześniej deklarując swoją pomoc organizatorom w danych miejscach. Oczywiście zapraszamy dzieci z klas I i II oraz dzieci komunijne i rocznicowe do sypania kwiatków a chłopców prosimy aby zechcieli nieść poduszki procesyjne które są darem dwóch grup dzieci komunijnych. Siostra Joanna zaprasza dzieci w środę o godzinie 17.00 na próbę wokół kościoła. Bardzo prosimy także o przyozdobienie trasy procesji i okien domów przy niej leżących. Zakończymy błogosławieństwem Bożym na stopniach wejściowych na teren kościoła przy ul. Janosika. Tego dnia msze święte będą odprawiane o godzinie 8.00, 10.00 z procesją, około 12.15 po procesji oraz wieczorem o 18.00.

2. Dzieci z grup komunijnych i rocznicowej w sobotę były w Licheniu. Szkoda tylko że już teraz odliczyła się maleńka grupa dzieci spośród uczestników I Komunii świętej.

3. Prasa katolicka jest jak zawsze na stoliku przy wyjściu z kościoła.

4. Dziś także przed południem odbywa się Święto Eucharystii jako dziękczynienie za pobyt w Łodzi Jana Pawła II który przybył do nas 30 lat temu – 13 czerwca 1987 roku.

5. 13 maja a więc we wtorek, odbędziemy comiesięczne nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału.

6. Udała się niespodzianka dla dzieci przed tygodniem. Zdjęcia na internetowej stronie parafialnej pokazują zadowolenie dzieci oraz rodziców. Zapraszamy na teren przykościelny na bezpieczną zabawę.

7. Dziś także, nieobecny wśród nas z racji na prowadzone w Derdach k/ Warszawy rekolekcje ks. Tomasz przeżywa swoja 29 rocznicę święceń kapłańskich. Życzymy Jubilatowi wielu łask od Tego który Go powołał i obdarzył łaską kapłaństwa.

8. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele gospodarcze w parafii.

9. Rada i Zarząd Osiedla „Dolina Łódki” zaprasza na FESTYN w dniu 17 czerwca – sobota. Początek o godzinie14.00 a miejscem spotkania to tereny zielone przy Brzezińskiej 124.
Dokładniejsze informacje są zawarte na plakacie w gablotce.

10. Żywa Róża zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie w niedzielę 18.06.2017 o 16.00.

11. Ksiądz Tomasz przypomina o dwudniowej pielgrzymce autokarowej na Warmię. Wyjazd w sobotę po Bożym Ciele to jest 5.00 rano z parkingu przed kościołem. Powrót w niedzielę ok. godz. 20.00.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostały włączone;
Mikołaj Andrzej Trybulski, Gabriela Fedisz, Hanna Jagoda Potargowicz, Aurelia Burda.
Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Zofia Olczyk lat 95 z ul. Skalnej a ostatnio w Palestynie k. Szczawina,
Czesława Wolna lat 92 z ul. Weselnej 38,
Stanisław Gralewski lat 63 z ul. Beskidzkiej 65.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.