1. Abp Grzegorz Ryś zaprasza na Ekumeniczną Drogę Światła we wtorek 23 kwietnia 2019 r. Uczestnicy wyruszą z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Łodzi (ul. Radwańska 37) o godz. 19.00. Następnie przejdą przed Bazylikę Archikatedralną i zakończą w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza.
  1. Od Świąt Wielkanocnych w parafiach Archidiecezji Łódzkiej będzie rozprowadzany „Przewodnik Katolicki” z ośmiostronicowym dodatkiem łódzkim, który będzie pokazywał życie naszego lokalnego Kościoła. „Przewodnik Katolicki” został wprowadzony do Archidiecezji Łódzkiej na prośbę Ks. Abp. Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego obok istniejących już tytułów „Niedzieli”, „Idziemy”, a w niektórych parafiach „Gościa Niedzielnego”. Jest to pismo adresowane do zupełnie innej grupy odbiorców niż ww. tytuły. Prosimy o życzliwe zainteresowanie.
  1. Dziś zgodnie z planem o 16.30 msza św. dla dzieci przed I Komunią świętą.
  1. Dziś także ostatnie w tym Wielkim Poście Gorzkie Żale. Zapraszamy na godzinę 17.30.
  1. W Wielką Środę, po zakończeniu mszy św. wieczorem, Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na DROGĘ KRZYŻOWĄ. Być może dla wielu osób będzie to ostatnia szansa na Jej przeżycie z racji na późniejszą godzinę, bowiem są osoby, które usprawiedliwiały się, że w piątek nie mogą być obecne w godzinach wcześniejszych z racji na godziny pracy.
  1. W Wielki Czwartek Liturgia w Archikatedrze o godzinie 10.00 a w parafii o godzinie 18.00.
  1. W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii. Jest to dzień postu ścisłego. Zapraszamy na godzinę 15.00 do naszego kościoła. Siostry Antonianki poprowadzą Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa – ostatnia w tym Wielkim Poście dla wszystkich będzie o godzinie 17.15 a po Jej zakończeniu, Nowenna z Koronką i Liturgia Wielkiego Piątku Zgodnie z zarządzeniem przy Krzyżu podczas adoracji będą puszki na ofiary przeznaczone na utrzymanie Kościoła w Ziemi Świętej i renowację Grobu Pańskiego. Chcemy zwrócić uwagę na przepis liturgiczny który ZABRANIA udzielania Komunii św. poza Liturgią W. Piątku, więc z wyjątkiem chorych – nie można udzielać Komunii poza czasem Liturgii. W Piątek przez cały dzień Kościół będzie otwarty.
  1. W Wielką Sobotę, będziemy święcili pokarmy cały czas od godziny 9.00 do 16.00. a w Kaplicy na Skalnej od 9.00 do 14.00 ale tylko o pełnej godzinie. Zapraszamy także tego dnia do adoracji Grobu Pańskiego. O godzinie 19.45 rozpoczniemy w Kościele Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godzinie 20.00. na zewnątrz Kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
  1. Rezurekcja rozpocznie się w poranek Wielkanocny o godzinie 6.00. uroczystą procesją wokół naszego kościoła. Prosimy Asystę parafialną i inne Agendy oraz dzieci sypiące kwiatki o wcześniejsze stosowne przygotowania. Ogłosimy wtedy światu radość, która jest nadzieją naszego życia. Porządek Mszy św. w Wielkanoc to jak wspomnieliśmy; Rezurekcja o 6.00 a następnie o 9.30, 11.00. 12.30. i 18.00. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  1. Na stoliku przy prasie są dostępne także:

PASCHALIKI – małe po 5 złotych,

PASCHALIKI – z aplikacją po 12 złotych,

BARANKI – z białej czekolady po 5 złotych,

ŚWIECE – pisanki – jajko na podstawku po 12 złotych.

Przypominamy, że jest to już ostatni czas, aby dokonać zakupu świec.

  1. W ostatnich dniach wpłynęły także dwie ofiary bezimienne w wysokości 100 i 50 złotych Bóg zapłać za dar serca podobnie jak i za dzisiejsze ofiary na tacę gospodarczą.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Paweł Leszek Załoga oraz Cezary Grzegorz Stańczak. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask.

Wszystkim, przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a także naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga a szczególnie pod adresem p. kościelnego, za którego będzie msza św. w najbliższą środę o 7.00.

 

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Bogusław Sęk, Zofia Reszke, Elżbieta Kwaśniewska.

                                 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.