1. Przepisy dotyczące liczby zgromadzonych osób w kościele są na święta podwyższone do 60 osób i ten rygor jest dla naszego wspólnego dobra. Dziś jest przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia w związku z Uroczystością Zwiastowania Pańskiego

  1. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w transmisjach prowadzonych przez mass-media. TVP3 oddział w Łodzi będzie transmitować Triduum Paschalne z bazyliki archikatedralnej w Łodzi pod przewodnictwem ks. abp.Grzegorza Rysia. Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godz. 19.00, Wielka Sobota – godz. 21.00. Liturgię Triduum paschalnego można będzie przeżywać także dzięki bezpośrednim transmisjom przez Internet z naszego kościoła.

  2. W Wielki Czwartek – Msza święta Krzyżma w Katedrze została przeniesiona na 27 maja. Msza święta w Wielki Czwartek w parafii o 18.00. i zgodnie z tradycją zachowujemy obrzęd przeniesienia Najświętszego Sakramentu do tzw. ciemnicy w Wielki Czwartek i do Grobu Pańskiego w Wielki Piątek; zachęcamy wiernych do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w tzw. ciemnicy i „grobie” Pańskim, tak jednak, aby zachować główną zasadę izolacji w odległości od siebie;

  3. W Wielki Piątek o godzinie 17.30, jedna wspólna Droga Krzyżowa a o 18.00, liturgia Wielkiego Piątku. Oddawać będziemy cześć Krzyżowi przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez pocałunku czy dotyku.

  1. Są pytania o możliwość spowiedzi. Wychodząc naprzeciw będziemy do Waszej dyspozycji w Wielki Piątek od 10.00 do 12.00 i po południu od 16.00. Nasze konfesjonały są zabezpieczone folią a odległości od osoby najbliższej zachować musimy sami. W wykładni trzeciego przykazania kościelnego („Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”) Konferencja Episkopatu Polski ustaliła, że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej (w tym roku 17.02.2021) do Niedzieli Trójcy Świętej (w tym roku 30.05.2021).

  1. W Wielką Sobotę, jeśli będzie pogodnie to błogosławieństwo pokarmów będzie na zewnątrz obok wejścia do kościoła a jeśli będą opady wtedy stoły będą ustawione wewnątrz, ale błogosławić będziemy przy ograniczonej ilości osób wewnątrz kościoła. Będziemy błogosławić pokarmy od godziny 9.00 do 15.00. Na Skalnej błogosławieństwa nie będzie z racji na warunki sanitarne. Liturgia Wielkiej Soboty o 20.00

  1. Rezurekcja o godzinie 6.00 bez tradycyjnej procesja a porządek mszy świętych jak w każda niedzielę. W Poniedziałek Wielkanocny msze święte w porządku niedzielnym.

W ostatnich dniach odeszli od nas;

Robert Łaski i Daniela Kasica.

 

Wieczny odpoczynek im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.