1. Dziś także przed kościołami zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Macierzyństwa.

2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek i piątek miesiąca.

3. W Wielki Czwartek Liturgia w Archikatedrze o godzinie 10.00 a w parafii o godzinie 18.00.

4. W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii. Jest to dzień postu ścisłego. Zapraszamy na godzinę 15.00 do naszego kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa dla ogółu wiernych będzie po zakończeniu Koronki. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18. Adoracja krzyża będzie się odbywać jedynie przez skinienie głową a więc bez Jego całowania. Zgodnie z zarządzeniem, przy Krzyżu podczas adoracji będą zbierane ofiary przeznaczone na utrzymanie Kościoła w Ziemi Świętej i renowację Grobu Pańskiego. Chcemy zwrócić uwagę na przepis liturgiczny który wyraźnie zabrania udzielania Komunii św. poza Liturgią W. Piątku, więc z wyjątkiem chorych – nie można udzielać Komunii poza czasem Liturgii. W Wielki Piątek przez cały dzień Kościół będzie otwarty. Po Liturgii – ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa. Dla wielu osób będzie to ostatnia okazja, aby wziąć udział w tej wielkopostnej praktyce.

5. W Wielką Sobotę, będziemy święcili pokarmy cały czas od godziny 9.00 do 16.00. a w Kaplicy na Skalnej od 10.00 do 14.00 ale tam tylko o każdej pełnej godzinie. Zapraszamy także tego dnia do adoracji Grobu Pańskiego. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godzinie 20.00. na zewnątrz Kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

6. Rezurekcja rozpocznie się w poranek Wielkanocny o godzinie 6.00. uroczystą procesją wokół naszego kościoła a następne msze święte o 9.30, 11.00. 12.30. i 18.00. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

7. Za tydzień taca inwestycyjna. Nieustannie bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie nas w tej trudnej sytuacji.

8. Na Gorzkich Żalach dziś kolejna katecheza „odkrycie prawdziwych wartości” z teologii śmierci św. Alfonsa Marii Liguriego.

9. Wystawa o świętym Janie Pawle II z racji 18 rocznicy śmierci Wielkiego Polaka przygotowana przez państwo Grzymkiewicz, jest do obejrzenia po każdej dzisiejszej mszy świętej w salce błogosławionego Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zapraszamy

10. Przypominamy, że w kiosku oprócz prasy katolickiej są świece Caritas na stół wielkanocny.

11. Wokół kościoła zostały przeprowadzone prace porządkowe przy zieleni. Szczegóły na zdjęciach na parafialnej stronie www. Zapraszamy.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odszedł od nas:
Ś.p. Dariusz Kudelski

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.