1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Trójcy Przenajświętszej, która zaprasza nas do rozważenia centralnej prawdy chrześcijaństwa, mianowicie, że Bóg jest jeden w trzech Osobach. Chcemy poznać tajemnicę wewnętrznego życia Bożego, którą Chrystus nam objawił.
2. Centralne łódzkie obchody Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (16 czerwca 2022 r.) pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa), po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy, kończąca się w bazylice archikatedralnej.
3. Jutro, 13 czerwca w poniedziałek, do godz. 12.00 na placu ks. Prałata Kudrzyckiego odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Natomiast 20 czerwca, w poniedziałek o godz. 18.00 będzie sprawował w naszym kościele Mszę świętą prymicyjną tegoroczny neoprezbiter, ks. Hieronim Wróblewski. Zapraszamy i zachęcamy do przyjęcia błogosławieństwa prymicyjnego.
4. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Porządek Mszy Św.: 8.00, 10.00 (+ procesja), następna bezpośrednio po procesji i o 18.00. Procesja Bożego Ciała, przejdzie ulicami; Janosika, Wąwozową, Wiślicką i Wyżynną. Prosimy o przygotowanie ołtarzy asystę parafialną i mieszkańców. Zapraszamy także dzieci do sypania kwiatków.
5. Jest dużo wolnych intencji mszalnych na lipiec i sierpień – zarówno na rano jak i na wieczór. Są jeszcze wolne pojedyncze terminy na czerwiec. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych zarówno za żyjących, by wypraszać Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski, jak i za zmarłych. Można to uczynić choćby dziś w zakrystii
6. Dzisiaj taca gospodarcza. Bóg zapłać za składane ofiary.
7. W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek-św. Antoniego z Padwy, we wtorek-św. Michała Kozala, piątek-św. Alberta Chmielowskiego.
8. Do nabycia prasa katolicka. Polecamy artykuły: Niedziela („Jaki jest dzisiejszy ministrant”), Przewodnik Katolicki („Relacje we wspólnocie”), Gość Niedzielny („Cud dla niedowiarka, Czy Unia boi się Boga”), Idziemy („Religia dobrego człowieka”)