1. Uroczystością dzisiejszą kończymy czas wielkanocny a więc i okresu liturgicznego w którym jesteśmy wyjątkowo zobligowani w sumieniu do odbycia spowiedzi wielkanocnej.

2. Jutro przypada Święto Matki Kościoła a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. według godzin z dni powszednich.

3. Prasa katolicka jest jak zawsze na stoliku przy wyjściu z kościoła.

4. Dzieci komunijne, wraz z częścią rodziców i katechetkami oraz kapłanem, wyjadą w najbliższą sobotę 10 czerwca do Lichenia aby tam podziękować za dar i łaskę pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc i chętnie zabierzemy osoby które by chciały być czy to po raz pierwszy czy też kolejny w tym Sanktuarium. Na miejscu będzie także możliwość wraz z dziećmi spożyć obiad już wliczony w opłatę. Wyjazd z parkingu obok kościoła w sobotę ok. 8.15 a przyjazd wieczorem ok. godziny 19. Koszt przejazdu z ubezpieczeniem wynosi 50 zł. i należy go uiścić przy zapisie w zakrystii choćby dziś. Należy także podać swój PESEL. Wyjazd nie będzie forsowny.

5. W następną niedziele 11 czerwca a wiec z lekkim terminowym wyprzedzeniem zapraszamy bardzo serdecznie na mszę świętą w godzinie 12.30 odprawianą w intencji naszego czcigodnego księdza Seniora z racji na święta Jego Patrona. Nasz udział będzie kolejnym wyrazem naszej wdzięczności za Jego kapłańską posługę. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

6. Zgodnie z zapowiedzią mamy na dziś przygotowaną niespodziankę dla dzieci z racji ich święta. Po mszy św. o godzinie 11.00 będzie może nią się nacieszyć. Chcemy także zwrócić uwagę na zieleń która pojawiła się już prawie wokół kościoła i jeszcze będzie za kilka dni prawie do końca uporządkowana. Daje to także możliwość robienia sobie zdjęć w tym plenerze co jak widzimy od kilku dni już się dokonuje i zobaczyć schody wejściowe do zakrystii bowiem w tych kolorach i z tego samego materiału którym jest granit będą także wykonane schody główne a później także i boczne.

7. W następną niedzielę będzie taca gospodarcza, polecamy się łaskawej pamięci.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Zdzisław Zawadzki lat 91 z ul. Skalnej 13,
Marian Przytuła lat 89 z ul. Jesiennej 41a,
Bronisław Krysiak lat 75 z ul. Telefonicznej 73a,
S. Elżbieta – Antonianka lat 83 z ul. Janosika.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych oraz siostrom Antoniankom, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.