1. Nabożeństwa majowe, w dni powszednie są odprawiane po mszy św. o godzinie 18.00 a w niedziele o godzinie 17.30. W środę zakończymy nabożeństwa majowe a od czwartku 1 czerwca będą nabożeństwa czerwcowe ze specjalnymi czytankami.

2. Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej kończymy czas Pierwszych Komunii Świętych w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w uświetnienie tej uroczystości; rodzicom, siostrze Faustynie, panu organiście, kapłanom oraz odpowiedzialnym za nauczanie religii, a więc państwu; Agacie, Katarzynie, Beacie i Konradowi. Włożyli wiele wysiłku w duchowe przygotowanie do tych ważnych chwil. Bóg Wam zapłać.
3. Jutro o godzinie 18.00 w naszej parafii zostanie odprawiona msza święta w intencji księży, którzy 13 lat temu przyjęli świecenia kapłańskie. Wśród tego grona Jubilatów jest także nasz ks. Rafał Wójcik. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. Profesor Stanisław Skobel były wikariusz naszej parafii. Na ręce ks. Rafała składamy życzenia, aby Duch Święty prowadził po niełatwych drogach kapłańskiego życia a Matka Najświętsza jako Matka Kościoła, a więc i kapłanów chroniła swoim płaszczem miłości. A przy okazji warto dodać, że; we wtorek 25 maja Ks. Rafał Wójcik odebrał Dyplom poświadczający że; na podstawie przedstawionej i obronionej rozprawy doktorskiej „Człowiek jako podmiot moralności w pismach arcybiskupa Józefa Życińskiego” oraz po złożeniu wymaganych egzaminów uzyskał w dniu 27 lutego 2023 r. stopień naukowy: doktora nauk teologicznych w zakresie teologii praktycznej. Ks. doktorowi i Jubilatowi z całego serca Szczęść Boże.

4. Zgodnie z kalendarzem liturgicznym dzisiejszą niedzielą Zesłania Duch Świętego kończymy czas wielkanocny w którym to mamy obowiązek odbycia spowiedzi i od jutra tzw. czas zwykły.

5. Zgodnie z decyzją arcybiskupa, we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona jest zbiórka do puszek na organizację Wakacyjnej Akcji Caritas.

6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. o godz. 18.00. W piątek msza o 16.30. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę świętą o godzinie 7.00 a także na nabożeństwo wynagradzające.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych, ich rodziców i świadków bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, 4 czerwca, po Mszy świętej wieczornej.

8. Na stoliku z prasą katolicka jest pismo – „Magazyn Niedziela” dla wszystkich którym bliska jest tematyka historyczna szczególnie z zakresu historii Kościoła. Cena egzemplarza wynosi 15 zł.

Wszystkim osobom przezywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga