1. Pierwsza niedziela nowego roku szkolnego i katechetycznego. Witamy serdecznie wszystkie dzieci po wakacyjnym wypoczynku. Msza św. na rozpoczęcie roku będzie w niedzielę 12 września o godzinie 11.00. Prosimy, aby dzieci przyniosły tornistry szczególnie najmłodsi studenci z klas 1. Poświęcimy je przed ołtarzem na zakończenie mszy świętej. Także 12 września zapraszamy dzieci i rodziców klas komunijnych na mszę świętą o godzinie 16.30. Omówimy sprawy organizacyjne do I Komunii świętej

2. Za tydzień 12 września będzie beatyfikacja ks. Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Gość Niedzielny wydał w tej okazji szczególny numer poświęcony Prymasowi. Piękne wydanie jest w cenie 10 złotych a mamy ich tylko 20 egzemplarzy.
Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do aktywnego udziału we wrześniowych wydarzeniach ewangelizacyjnych:

a) W dniach od 1 do 8 września Jerycho modlitewne w kościołach:
• Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi, ul. Kilińskiego 228,
• Karmelitanek Bosych w Łodzi, ul. Św. Teresy 6,
W kościołach tych będzie trwała nieustanna modlitwa przez 7 dni i nocy od godz. 18.00 – 1 września do godz. 18.00 – 8 września. Zaproszone są wszystkie wspólnoty parafialne, ruchy i stowarzyszenia, wspólnoty zakonne i wszystkie osoby indywidualne.
b) W kościele Ojców Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60), w dniach od 9 do 11 września odbędzie się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji Miasto Rewitalizacja. Zapisy na kongres na stronie www.odnowa.jezuici.pl
c) W ramach Kongresu 11 września w godz. od 16.00 do 22.00 na Stadionie Orła
w Łodzi, przy ul. 6 sierpnia 71 odbędzie się, otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane Ku doświadczeniu wolności. Jego częścią będzie muzyczny projekt Dekalog w wykonaniu artystów z całego świata. Wstęp wolny.

3. Została zamontowana już brakująca część ogrodzenia przy ul. Janosika od bramy w stronę ul. Telefonicznej. Koszt całości zawarł się w sumie 27.420 złotych. Za tydzień taca inwestycyjna

4. Niedziela, 5 września 2021 roku, została ogłoszona przez abp. Stanisława Gądeckiego Dniem Solidarności z Afgańczykami. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelował, aby tego dnia w polskich kościołach i kaplicach podczas modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie, a po mszach zorganizować kwestę na rzecz Afgańczyków. Zebrane środki zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. Dlatego dziś jest wystawiona puszka na ofiary.

5. W liturgii tego tygodnia; w środę – Święto Narodzenia N.M.Panny.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.