1. Już kończymy duszpasterską wizytę.

Poniedziałek 30.01.2023 – dodatkowe zgłoszenia na indywidualne zapisy a od 16.00 Wąwozowa.
Wtorek 31.01.2023 – dodatkowe zgłoszenia na indywidualne zapisy.

Jeśli zechcecie złożyć ofiarę na potrzeby parafii to będzie ona przeznaczona na boczne schody granitowe od strony północnej i południowej. Prace przy tychże schodach są zamówione wraz z nadejściem wiosennego ocieplenia.
Jutro i pojutrze, a więc w poniedziałek i wtorek, będzie czas na tzw. dodatkową kolędę. Jeśli nie było możliwości spotkania się z nami w wyznaczonym terminie to proponujemy te dwa dnia na spotkanie, w którym sami możecie wyznaczyć godzinę. Bardzo prosimy o zgłoszenie do zakrystii chęci spotkania i będzie taka możliwość doprowadzenia do skutecznego kolędowania. Najlepiej ustalić czas spotkania z księżmi wikariuszami bezpośrednio. Dotyczy to także ulic, które nie zostały uwzględnione w harmonogramie kolędowym.
2. Jutro, 30 stycznia ks. Proboszcz będzie obchodził 40 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy na mszę świętą dziś o godzinie 11.00 oraz jutro w poniedziałek 30 stycznia o godzinie 18.00. Na stoliku są wyłożone obrazki od Jubilata, można wziąć na pamiątkę dla siebie czy rodziny.
3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie – modlitwy o powołania. Adoracja potrwa do godz. 19.00. W piątek msza o 16.30. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę świętą o godzinie 7.00 a także na nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

4. W czwartek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane także Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte będą o godzinie; 7.00, 9.00. i 18.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Będzie zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne naszej Archidiecezji.

5. W najbliższą niedzielę o godz. 17.30 zapraszamy na kolejną katechezę; „Pamiętaj, że umrzesz”. Katechezy odbywają się w ramach cyklu katechez dla dorosłych; „Na spotkanie z Panem” z teologii śmierci św. Alfonsa Marii Liguriego. Celem tych katechez, nie tylko dla ludzi starszych, ale i młodszych, jest wzbudzenie w nas większej miłości ku Bogu i przygotowania się do śmierci.

6. W piątek wieczorem po zakończeniu mszy świętej zaplanowane jest rozbieranie dekoracji żłobka. Bardzo prosimy o pomoc. Przyda się każda para rąk.

Wszystkim osobom przezywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dnia odeszła od nas
Eulalia Kowalczyk.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……
Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.