8 maja o godzinie 18.00 została odprawiona uroczysta. koncelebrowana Eucharystia ku czci naszego drugiego Patrona, św. Stanisława bpa i męczennika.

Na zaproszenie ks. Proboszcza przewodniczył Jej w asyście ks. Seniora i ks. Tomasza, były wikariusz z lat 70 XX wieku, obecnie Proboszcz w Andrzejowie ks. Kanonik dr Mirosław Jagiełło. Po przywitaniu gości i parafian oraz sumisty przez ks. Proboszcza rozpoczęła się Eucharystia sprawowana za parafian. W trakcie głoszonego Słowa, ks. Mirosław odniósł się do wspomnień z minionych lat i wspominał Stoki jako miejsce wyjątkowe po czym umiejętnie i w sposób sobie właściwy ukazał postać Patrona jako człowieka bardzo oddanego sprawie Kościoła i Polski u jej początków. Było to bardzo potrzebne aby dać dziś przykład konkretnych ludzi godnych naśladowania.

Po mszy św. ks. Tomasz poprowadził nabożeństwo majowe i z Bożym błogosławieństwem zakończyliśmy czas łaski w parafii. Do spotkania za rok przy takiej właśnie uroczystości