Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne o 17.30.

W tym tygodniu przypada 9 rocznica śmierci ks. Ryszarda Chojeckiego, jednego z proboszczów naszej parafii. Msza św. o pokój jego duszy będzie sprawowana w czwartek, 9.11. o godz. 18.00.

Również w czwartek możemy upamiętnić polskie dzieci uwięzione w obozie koncentracyjnym w Łodzi przy ul. Przemysłowej. Msza św. za najmłodsze ofiary II wojny światowej w kościele Zesłania Ducha Św. w Łodzi na Pl. Wolności o godz. 12.00.

W sobotę będziemy obchodzić 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Zachęcamy do modlitwy za naszą Ojczyznę. Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o 7.00, 17.30 i 18.00, w kaplicy na Skalnej o 8.00. Centralna uroczystość będzie miała miejsce w Archikatedrze Łódzkiej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców o godz. 16.30. Będzie to druga niedziela miesiąca, a więc ofiary na tacę przeznaczymy na cele gospodarcze parafii. Natomiast do puszek będziemy zbierać o na rzecz chrześcijan na Bliskim Wschodzie, z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Za dwa tygodnie, w sobotę 18.11 kolejne spotkanie osób zainteresowanych duchowością salezjańską tym razem na temat rzeczy ostatecznych. Wypowiedzi św. Franciszka Salezego o śmierci, sądzie, piekle i niebie można znaleźć na stoliczku pod chórem. Spotkanie rozpoczniemy koronką do Miłosierdzia Bożego i Mszą św. za zmarłych o godz. 15.00 w kościele.

W niedzielę 19.11. po raz pierwszy będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich, wprowadzony przez papieża Franciszka jako owoc i kontynuacja Roku Miłosierdzia. Zachęcamy do troski o ubogich wyrażonej w modlitwie i czynie. Ze stolika pod chórem można zabierać tzw. tytki miłosierdzia, aby wypełnione trwałymi produktami żywnościowymi albo środkami czystości przynieść je do kościoła najpóźniej za dwa tygodnie.

Rozpoczynamy tegoroczne Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom przez sprzedaż świec z ornamentami bożonarodzeniowymi w cenach 13 i 5 zł za sztukę. Nadwyżka będzie przeznaczona na sfinansowanie dzieciom z ubogich środowisk obiadów szkolnych i wakacyjnych kolonii.

Wyrazy serdecznego współczucia składamy rodzinom zmarłych Parafian, których pogrzeby odbędę się w najbliższym tygodniu. Odeszli od nas:

• Roman Hankiewicz, lat 62 z ul. Wydmowej 59,

• Symeon Jarzębski, lat 80 z ul. Gazdy 5,

• Stanisława Szadowska, lat 64 z ul. Beskidzkiej 98,

• Marek Bielacki, lat 62 z ul. Górskiej 10. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…