Dziś dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców o godz. 16.30.

Dziś w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz chrześcijan na Bliskim Wschodzie z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Dziś mamy ostatnią szansę wyrażenia swojej woli poszanowania ludzkiego życia od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci przed ponownymi pracami Parlamentu w tej sprawie. Każdy obywatelski i katolicki głos ma ogromne znaczenie. Przy wyjściu z kościoła podpisy z numerem PESEL pomagają złożyć Panie z Żywego Różańca.

Opłatki na wigilijny stół, znak naszej parafialnej jedności, będą roznoszone od jutra przez Siostry Pasterki, a od najbliższej soboty przez Siostry Antonianki. Serdecznie prosimy o ich życzliwe przyjęcie.

W najbliższą sobotę 18.11 kolejne spotkanie osób zainteresowanych duchowością salezjańską, tym razem na temat rzeczy ostatecznych. Wypowiedzi św. Franciszka Salezego o śmierci, sądzie, piekle i niebie można znaleźć na stoliczku pod chórem. Spotkanie rozpoczniemy koronką do Miłosierdzia Bożego i Mszą św. za zmarłych o godz. 15.00 w kościele.

W przyszłą niedzielę po raz pierwszy będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich, wprowadzony przez papieża Franciszka jako owoc i kontynuacja Roku Miłosierdzia. Zachęcamy do troski o ubogich wyrażonej w modlitwie i czynie. Ze stolika pod chórem można zabierać tzw. tytki miłosierdzia, aby wypełnione trwałymi produktami żywnościowymi albo środkami czystości przynieść je do kościoła najpóźniej za tydzień.

W przyszłą niedzielę, trzecią w listopadzie, spotkanie Żywego Różańca w sali ks. kardynała Wyszyńskiego o godz. 16.30 i nabożeństwo różańcowe w kościele o 17.30.

Spotkanie osób przygotowujących się do bierzmowania we wtorek 21.11. o godz. 18.30 w kościele.

Wyrazy serdecznego współczucia składamy rodzinom zmarłych ostatnio Parafian. Odeszli od nas:

Jerzy Pakuła lat 91, ul. Pieniny 28.

Maciej Wróbel, lat 42 z ul. Wiślickiej 15.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…