1.    Za nami już pierwszy pełny tydzień Adwentu. Cieszy nas wzrost liczby osób uczestniczących w Roratach ze świecami i lampionami. Dla osób które są np. w drodze do szkoły czy pracy a nie mają świec pozostawiliśmy do wykorzystania małe podgrzewacze które na pewno nie będą parzyły w dłoń. Można je wziąć z pudełka na stoliku pod chórem, zapalić tam od przygotowanej i zapalonej świecy a wychodząc pozostawić na kolejny dzień dla siebie i innych oczywiście uprzednio gasząc płomyk. To taka nasza forma myślenia aby Wam pomóc w pełni i z radością uczestniczyć w Roratach.

2.    Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy za tydzień według rozkładu z niedzieli a o 16.30 msza święta dla dzieci przed pierwszą komunią świętą. Pozostałe dni  o 9.00. Roraty, o 11.00. msza z nauką na Skalnej, a o 16.30 msza z nauką dla dzieci i o 18.00 msza święta z nauką ogólną, podobnie we wtorek a w środę o 11.00 msza święta na Skalnej z sakramentem pojednania. Informacje są powtórzone na parafialnej stronie www. oraz wywieszone w gablotkach.

3.    W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.Panny, msze święte jak w dzień powszedni ale tego dnia będzie także GODZINA ŁASKI DLA CAŁEGO ŚWIATA i od godziny 12.00 do 13.00 kościół nasz będzie otwarty.

4.    Na stoliku przy wyjściu znajduję dwie pozycje  w postaci cienkich książeczek po 5 zł. każda. Mają one tytuły; „Którędy do nieba – drogowskazy św. Jana Pawła II” oraz „ Wszystko o Bożym Narodzeniu” połączone Quizami wiedzy o Bożym Narodzeniu. Serdecznie zapraszamy do tej przyjemnej lektury aby się przygotować duchowo i intelektualnie do świąt. Może to być także znakomity i pożyteczny prezent mikołajkowy a dostępne są tam także od dziś opłatki wigilijne jak i małe kropidła na wizytę duszpasterską tym bardziej że jest pokaźna grupa nowych mieszkańców może jeszcze nie do końca rozeznana i takie kropidła są także po 5 złotych.

5.    Dziś przypada dzień modlitw za Kościół na Wschodzie i zbiórka do puszek na ten szczytny cel a za tydzień z racji na drugą niedzielę miesiąca taca inwestycyjna. Dziękujemy także za ofiary jakie wpłynęły w ciągu ostatnich dnia na konto parafii.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź Rodzinne a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszła od  nas:

Marianna Kubiak  lat 92  z ul. Turnie 9

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie………

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.