1.  Dziś odbywa się w Łodzi kolejny MARSZ DLA JEZUSA. Początek spotkania o 13.30. Młodzież przejdzie z parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego na Placu Wolności do Archikatedry i tam zostanie odprawiona Eucharystia.

2.  Dziś także ostatnie w tym Wielkim Poście Gorzkie Żale. Zapraszamy na godzinę 17.15.

3.  W środę po zakończeniu mszy św. wieczorem, Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na DROGĘ KRZYŻOWĄ.  Byś może dla wielu osób będzie to ostatnia szansa na Jej przeżycie z racji na późniejszą godzinę, bowiem są osoby które usprawiedliwiały się że w piątek nie mogą być obecne wcześnie z racji na godziny pracy.

4.  W Wielki Czwartek Liturgia w Archikatedrze o godzinie 10.00 a w parafii o godzinie 18.00.

5.  W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Eucharystii. Jest to dzień postu ścisłego. Zapraszamy na godzinę 15.00 do naszego kościoła. Zaśpiewamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.  Droga Krzyżowa – ostatnia w tym Wielkim Poście dla wszystkich będzie o godzinie 17.15 a po Jej zakończeniu, Nowenna  z koronką i  Liturgia Wielkiego Piątku. Zgodnie z zarządzeniem przy Krzyżu podczas adoracji będą puszki na ofiary przeznaczone na utrzymanie Kościoła w Ziemi Świętej i renowację Grobu Pańskiego. Chcemy zwrócić uwagę na przepis liturgiczny który ZABRANIA udzielania Komunii św. poza Liturgią W. Piątku więc z wyjątkiem chorych – nie można udzielać Komunii poza czasem Liturgii. W Piątek przez cały dzień Kościół będzie otwarty.

6.  W Wielką Sobotę, będziemy święcili pokarmy cały czas od godziny 9.00 do 16.00.  a na Skalnej od 9.00 do 14.00 o każdej pełnej godzinie. Zapraszamy także tego dnia do adoracji Grobu Pańskiego. O godzinie 19.45 rozpoczniemy w Kościele Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godzinie 20.00. na zewnątrz Kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

7.  Rezurekcja rozpocznie się w poranek Wielkanocny o godzinie 6.00., uroczystą procesją wokół naszego terenu. Prosimy Asystę parafialną i inne Agendy oraz dzieci sypiące kwiatki o wcześniejsze stosowne przygotowania. Ogłosimy wtedy światu radość, która jest nadzieją naszego życia. Porządek Mszy św. w Wielkanoc to jak wspomnieliśmy; Rezurekcja o 6.00 a następnie o 9.30, 11.00. 12.30. i 18.00. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

8.  Asysta Parafialna rozprowadza nabyte w CARITAS; świece pisanki kolorowe po 10 zł., paschaliki małe po 5 zł. oraz baranki wielkanocne z białej czekolady także po 5 zł.. a teraz także chlebki na stół wielkanocny po 4 ał za szt. Zapraszamy do stolika przy wyjściu. Przypominamy że zebrane fundusze zasilą budżet kolonii letnich dla dzieci w tym roku

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostały włączone; Natalia i Emilia Szymczak Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

 

W ostatnich dniach odeszła od nas

Agata Gołdyn   lat 50  z ul. Listopadowej 40

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.