1.   W przyszłą niedzielę pani Kierownik kolonii letnich dla dzieci, będzie zbierać II wpłatę i  rozdawać karty kolonijne po zakończeniu mszy świętej odprawianej o godzinie 11.00.   Miejscem spotkania będzie kancelaria parafialna.

2.    W ostatnim tygodniu pojawił się nowy element w prezbiterium jest to kandelabr zwany także świecznikiem wotywnym. W świątyniach katolickich na terenie naszego kraju coraz częściej spotkać można kandelabry wotywne zasilane prądem elektrycznym. Źródła światła ewoluowały. Udoskonalano je pod względem wygody i bezpieczeństwa. Można powiedzieć, że przeszliśmy długą drogę od płonącej pochodni do elektrycznej diody, jednak istota symbolu pozostaje niezmienna: lumen-światło. Symbolem Chrystusa jest światło, nie zaś świeca czy lampka oliwna Chrystus jest samą światłością – był zapowiadany od wieków, jako światłość, która miała przyjść. Ustawienie światła w kościele jest symbolem czujności (przypowieść o pannach), ofiary (zakup świecy) i modlitwy. Poza uczestnictwem w liturgii jest to dla wiernego unikalna okazja pozostawienia śladu swojej obecności w świątyni. Bardzo często ten aspekt pomijany jest w rozważaniach teologicznych dotyczących przepisów liturgicznych. Indywidualne zapalanie świecy jest często kłopotliwe i niebezpieczne. Dlatego nowe konstrukcje kandelabrów elektrycznych wychodzą na przeciw współczesnym wymaganiom.  Zapraszamy do korzystania z nowego świecznika usytuowanego obok chrzcielnicy.

3.    Dziś dzień swojego Patrona przeżywa nasz pan kościelny Robert i z tej racji życzymy jemu jak najwięcej radości i Bożego błogosławieństwa.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni;
Michał Przemysław Pacześ, Wojciech Paszyński, Filip Emil Lendzion, Aniela Hoft i Lena Bialik.
Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

 

W ostatnich dniach odeszli od  nas:

Urszula Bińkowska          lat 71        z ul. Taterniczej 15.

Katarzyna Stefańska       lat 79        z ul. Przełęcz 14

Zygmunt Borowski          lat 65        z ul. Wichrowej 26

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.