1. Dzień Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III jest zawsze dużym i ważnym wydarzeniem. W sobotę od rana dzieci wspólnie z rodzicami przybyły do kościoła aby odnowić Przyrzeczenia Chrztu Świętego, przystąpić do sakramentu pojednania i w ten sposób przygotować się do wyjątkowej Eucharystii w której po raz pierwszy w pełni będą mogły uczestniczyć. Dziękujemy rodzicom i opiekunom oraz katechetkom za podjęty trud. Za tydzień także w podobny sposób będzie się mogła przygotować kolejna grupa a 28 maja Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci klas IV. Te uroczystości będą miały miejsce o godzinie 11.00 tak 14, 21 jak i 28 maja. Przed pierwszą grupą dzieci –  Biały Tydzień. Zapraszamy wieczorem dzieci oraz ich najbliższych codziennie do soboty o godzinie 18.00. Podczas jednego z tych spotkań rozdamy Pamiątki tego wydarzenia. Nie podajemy konkretnego dnia aby zachęcić do pełnego uczestnictwa w każdy dzień.
  1. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie po mszy św. o godzinie 18.00 a w niedziele i święta o 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału.
  1. Dziękujemy Asyście i pozostałym Agendom za udział w odpuście ku czci św. Stanisława. Relacje w postaci zdjęć są na naszej i archidiecezjalnej stronie Internetowej.
  1. 13 maja rozpoczęliśmy comiesięczne nabożeństwa do Matki Bożej Fatimskiej. Dziękujemy za różaniec z Fatimy dla figury Matki Bożej który dokładnie w 100 rocznicę objawień został poświęcony i opleciony na dłoniach Fatimskiej Mateczki.
  1. Prasa katolicka jest jak zawsze na stoliku przy wyjściu z kościoła. Od dziś miesięcznik „Moja Rodzina” będzie rozprowadzany po 4 złote za egzemplarz. Są tam zawarte tematy rodzinne, informacje i artykuły z życia kościoła oraz dostępne wartości patriotyczne. Pismo wspiera także rodziny wielodzietne, oraz dzieci z Domów Samotnej Matki
  1. Dzisiejsza taca z racji na drugą niedzielę miesiąca ma przeznaczenie jako finanse na prace przy kościele a więc jest to taca gospodarcza.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego został włączony; Tomasz Filip PAKOS. Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od  nas:

Henryka Dałek                  lat 83   z ul. Skalna 9/1,

Mirosława Kucińska      lat 49   z ul. Zbocze 31/3,

Helena Siewierska          lat 88   z ul. Jesiennej 33,

Jadwiga Kamińska        lat 64   z ul. Jesiennej 4a,

Jerzy Drzeń                      lat 67   z ul. Brzezińskiej 32

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia