1.    Minął czas wizytacji duszpasterskiej, sakramentu bierzmowania dla naszej młodzieży oraz świętych rekolekcji. Bardzo dziękujemy za obecność tak liczną i dar wspólnej modlitwy.

2.    W związku z wizytacją mieliśmy także bardzo szczegółową kontrolę stanu technicznego obiektów ponieważ żaden z nich mimo upływu 70 lat od budowy nie został oddany do użytku i sprawę potraktowano bardzo rygorystycznie. Dlatego też musiały zostać wybite nowe drzwi ewakuacyjne które już są obsadzone a teraz czekamy na wykończenie. Trzecie drzwi od strony zakrystii zostały obsadzone tak że otwierają się do wnętrza a z racji na przepisy przeciwpożarowe muszą być zmienione na właściwe. Wszystkie trzy pary drzwi są wykonane na zamówienie jako przeciwpożarowe i antywłamaniowe o szerokości skrzydła 1 metra. Koszt tych trzech par drzwi zamknął się w sumie ponad 5 tysięcy złotych a ich obsadzenie i przeróbka konieczna centralnego ogrzewania, pochłoną sumę prawie trzykrotną wartości drzwi a więc koszty nieprzewidywane ale konieczne – opróżniły kasę parafialną pozostawiając mały dług. W ostatnich dniach został także naprawiony – naruszony zębem czasu – pomnik ś.p. księdza prałata Grzegorza Kudrzyckiego często wspominanego przez parafian byłego proboszcza, gdzie pod ciężarem pomnika zarwała się ziemia i groził całkowitym połamaniem i zniszczenie płyty nagrobnej. Ks. Proboszcz zareagował natychmiast i na dziś pomnik i jego otoczenie łącznie z wymianą ławeczki ze względu na jej stan techniczny są w bardzo dobrym stanie. Także i ten nieprzewidywalny koszt pochłonął sumę 1.500 złotych.

3.    Dziś przed wejściem do kościoła wolontariusze zbierają ofiary do puszek na utrzymanie schroniska Brata Alberta.

4.    Dziś także przypada 12 rocznicą śmierci św. Jana Pawła II.

5.    Za tydzień o 16.30, msza św. dla dzieci przed Pierwszą Komunią  świętą oraz ich rodziców.

6.    Za tydzień Niedziela Palmowa poświęcenie palm na każdej mszy świętej.

7.    Za tydzień z racji na drugą niedzielę miesiąca, tradycyjnie będzie taca na wykonywane aktualnie inwestycje.

Wszystkim którzy w najbliższym tygodniu będą przeżywać swoje uroczystości osobiste czy rodzinne a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

 

W ostatnich dniach odeszli od  nas:

Halina Sęk                 lat 84      z ul. Krasińskiego 25

Jan Rybowicz           lat 91       z ul. Jędrowizna 31

Mariusz Michalak   lat 70      z ul. Limbowej 43

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.