1. Komunikaty kurialne:
a) Msza święta pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia w intencji dzieci – ofiar niemieckiego nazistowskiego obozu dla polskich dzieci w Łodzi przy ul. Przemysłowej, po której przejdzie procesja pod pomnik Pękniętego Serca – w czwartek 9 listopada o godz. 12.00 w kościele pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Łodzi (ul. Kolińskiego 26);
b) Kard. Grzegorz Ryś zaprasza na spotkanie poświęcone Synodowi Biskupów Kościoła Powszechnego, którego pierwsza sesja zakończyła się w Rzymie. Spotkanie odbędzie się 7 listopada o godz. 18.45 w Archikatedrze Łódzkiej. Będzie możliwość zadawania pytań Księdzu Kardynałowi;
c) Msza św. w intencji zmarłych biskupów łódzkich oraz zmarłych członków Kapituły Katedralnej – w środę, 8 listopada, o godz. 12.00 w Bazylice Archikatedralnej;
d) W Święto Niepodległości (11 listopada) o godz. 10.00 w archikatedrze łódzkiej – Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia w intencji Ojczyzny;
e) Spotkanie pt. „Sama, ale nie samotna”, dedykowane kobietom do 40. roku życia, które poszukują swojej drogi życiowej, odbędzie się 25 listopada 2023 r. w dolnym kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (Nawrot 104) o godz. 10.00.
2. Dzieci, które uczestniczyły regularnie w nabożeństwach różańcowych, prosimy dzisiaj o kontakt z ks. Rafałem po Mszy świętej. Za tydzień będą rozdawane nagrody.

3. Można jeszcze zgłaszać wypominki: dziś przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu – w kancelarii.

4. W czwartek zapraszamy tradycyjnie na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 18:00.

5. Kolejne spotkanie parafialnego zespołu synodalnego odbędzie się w piątek, 10 listopada, o godz. 18:30 w salce bł. kard. Wyszyńskiego.

6. W przyszłą niedzielę, 12 listopada, o godz. 16:30 odbędzie się Msza św. w ramach przygotowań do I Komunii świętej.
7. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas: VII i VIII na comiesięczną Mszę św. w najbliższą niedzielę, 12 listopada, o godz. 1800. Po Eucharystii kolejne programowe spotkanie.
8. Również za tydzień – taca gospodarcza.
9. Przy wyjściu z kościoła można już nabywać świece Caritas na stół wigilijny.
10. Odeszła do wieczności Stefania Podkulińska. Wieczny odpoczynek…