1. Komunikaty kurialne
a) Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę, 29 listopada o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Po Mszy św. konferencja „Prawda i miłość w życiu społecznym w świetle encykliki Benedykta XVI Caritas in veritate”.
b) Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety na adwentowe skupienie: „Obecność
w samotności”, które odbędzie się w dniach 7-8 grudnia o godz. 18.00 w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi (ul. Sienkiewicza 38).
c) Zapraszamy na rekolekcje dla singli, zatytułowane „Wyczekani” (druga edycja). Ważną częścią rekolekcji są warsztaty psychologiczne. Adresaci to osoby w wieku 25-38 lat. Zapraszamy na weekend 8-10 grudnia do Ogniska Miłości w Olszy. Informacje i kontakt przez konto „Wyczekani” na instagramie oraz przez adres mailowy: wyczekani@gmail.com.
d) Siostry Antonianki zapraszają na spotkanie dla Mam w stanie błogosławionym, które odbędzie się w sobotę, 9 grudnia o godz. 9.30 przy ul. Janosika 141.
2. Dzisiaj
a) Przeżywamy 38. Światowy Dzień Młodzieży.
b) Po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, za którego publiczne odmówienie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
c) Gościmy w naszej parafii kleryka, który modli się z nami i zbiera ofiary na tacę na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
3. W czwartek będziemy przeżywać Święto Św. Andrzeja, apostoła.
4. Już za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Adwent. Będzie głoszone okolicznościowe słowo, a po Mszach świętych ks. Rafał będzie rozprowadzał książeczki z Ewangelią na każdy dzień przyszłego roku, w cenie: format mały – 18 zł, duży – 35 zł i specjalne wydanie dla dzieci za 43 zł. Książeczki mogą być pięknym prezentem pod choinkę. Zachęcamy do nabywania.
5. Przy wyjściu z kościoła można już nabywać świece Caritas na stół wigilijny i opłatki.
6. W związku z podchodzeniem do Komunii świętej kierujemy pewne podpowiedzi. Prosimy, by nie czekać do ostatniej chwili w ławce, lecz ustawiać się do Komunii świętej, gdy celebrans spożywa Krew Pańską z kielicha. To my mamy czekać u stóp ołtarza na przyjęcie Pana Jezusa, a nie kapłan na tych, którzy jednak podejdą. Problem jest widoczny najbardziej w dni powszednie. Prosimy więc o większą śmiałość i odwagę. Druga kwestia to okazanie czci Panu Jezusowi, którego przyjmujemy. Gdy jest przed nami już tylko jedna czy dwie osoby w kolejce, należy oddać cześć Panu Jezusowi przez przyklęknięcie lub, jeśli to niemożliwe, przez skłon głowy.
7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności Bożena Dejniak, Eugeniusz Cinkuszewski i Zbigniew Jabłoński. Wieczny odpoczynek…