1. Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej kończymy czas Pierwszych Komunii Świętych w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w uświetnienie tej uroczystości; rodzicom, siostrze Faustynie, panu organiście, kapłanom oraz odpowiedzialnym za nauczanie religii a więc państwu; Agacie, Katarzynie, Beacie i Konradowi. Włożyli wiele wysiłku w duchowe przygotowanie do tych ważnych chwil. Bóg Wam zapłać.

2. We wtorek ostatniego dnia maja zapraszamy na ostatnie już w tym miesiącu nabożeństwo majowe po mszy świętej wieczorem o 18.00. a od środy o tej samej godzinie będą nabożeństwa czerwcowe.

3. Przypominamy rodzicom i dziadkom że 1 czerwca jest Dzień Dziecka. Zapewne same dzieci nie pozwolą zapomnieć rodzicom i dziadkom o ich święcie

4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie – modlitwy o powołania. Adoracja potrwa do godz. 19.00. W piątek msza o 16.30. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę świętą o godzinie 7.00 a także na nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5. W następną niedzielę 5 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy już czas wielkanocny i tego dnia przypada I niedziela miesiąca – nabożeństwo adoracyjne o 17.30.

6. Dziś zgodnie z zarządzeniem metropolity łódzkiego, we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na organizację Wakacyjnej Akcji Caritas. Zebrane datki przeznaczymy na dofinansowanie kolonii letnich Caritas, aktywnego wypoczynku w mieście dla podopiecznych świetlic środowiskowych Caritas oraz wakacyjnej integracji seniorów w Domach Dziennego Pobytu.

7. Na plac zabaw zostały zakupione dwie nowe zabawki. Cieszymy się że jest to pomoc dla rodziców ale też informujemy że dwie zabawki w postaci zjeżdżalni i huśtawki zostały zupełnie zdemolowane przez dzieci. Plac i zabawki są przeznaczone dla małych dzieci a tymczasem przy zupełnie biernej postawie rodziców w najlepsze skaczą po nich i baraszkują dzieci z klas III i IV, łamiąc swoim ciężarem delikatne zabawki. Prosimy opiekunów o roztropność.

8. Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali ostatnio włączeni;. Mikołaj Artur Lechowski, Władysław Stępniak. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Ś.p. Józef Pisarski, Stefania Mazurek.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……