1. Zakończyliśmy czas świętych rekolekcji. Dziękujemy za obecność, modlitwę i przyjęte sakramenty. Zastanawia nas jednak fakt, że podczas rekolekcji dla dzieci podzielonych na dwie grupy z racji na wiek było ich w kościele tak dużo, że nie wystarczyło ławek, choć siedziały po 5 lub 6 osób a dlaczego w niedzielę jest tylko garstka dzieci. Temat do zastanowienia dla rodziców jest na czasie.
  1. Dziś ostatni dzień można przynosić dary dla ubogich i samotnych w naszej parafii. Dziękujemy za złożone produkty i teraz postaramy się na czas dotrzeć z nimi do potrzebujących. Ofiarodawcom serdecznie Bóg zapłać.
  1. Odbyła się zaplanowana wcześniej pielgrzymka do Kalwarii i nie tylko. Zdjęcia są dostępne na parafialnej stronie Internetowej.
  1. W Wielkim Poście w każdy piątek odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. I tak z udziałem dzieci zapraszamy w piątki o godzinie 16.30. i na zakończenie będzie udzielona komunia święta z racji na I piątek a z udziałem młodzieży i dorosłych o godzinie 17.30.
  1. Za tydzień 14 kwietnia w 2 niedzielę miesiąca – o 16.30. spotkania dla dzieci przed I Komunią oraz ich rodziców.
  1. Także za tydzień będzie taca gospodarcza z przeznaczeniem na uzupełnienie funduszu na schody i kostkę. Prace rozpoczną się niebawem a brama odrestaurowana ma być do świąt założona.
  1. Informacje na temat kolonii parafialnych są dostępne na parafialnej stronie Internetowej, w gablotkach jak i na małych folderach położonych na stoliku przy prasie katolickiej; Kolonie będą od 8 do 20 lipca. Pozostało już niewiele wolnych miejsc
  1. Abp Grzegorz Ryś zaprasza rodziny do udziału w wydarzeniu ewangelizacyjnym Arena Rodzin w piątek 12 kwietnia w Atlas Arenie w Łodzi.
  1. Od dzisiejszej niedzieli jest także zwyczaj zasłaniania Krzyży, aż do końca liturgii Męki Pańskiej. Gorzkie Żale dziś jeszcze o 17.30.
  1. Za tydzień 14 kwietnia będzie już Niedziela Palmowa. W parafii, podczas każdej mszy świętej będą święcone palmy. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień a szczegóły tego Tygodnia podamy za tydzień.
  1. Marsz dla Jezusa odbędzie się w Niedzielę Palmową 14 kwietnia 2019 r. Rozpoczęcie o godz. 13.15 w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60), zakończenie w Archikatedrze Łódzkiej uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia.

 

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostały włączony;

Bartosz Aleksander Wójcik. Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.

 

Wszystkim, przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a także naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Marianna Pięta, Roman Wieczorek.

                                                          Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

                Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.