1. Dobiega końca czas nabożeństw majowych. Ostatnie z nich będzie w środę. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane codziennie po mszy św. o godzinie 18.00 a w niedziele i święta o 17.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału tym bardziej że od minionego piątku rozpoczęła się Nowenna do Ducha Świętego i trwać będzie do soboty włącznie a za tydzień Uroczystością Zesłania Ducha Świętego zakończymy czas wielkanocny z którym także tradycyjnie jest związany okres spowiedzi.

2. W czwartek przypadnie Dzień Dziecka. Prosimy o pamięć o owocach Waszej miłości. To ogłoszenie chyba nie jest konieczne bowiem dzieci nie pozwolą rodzicom zapomnieć o takiej chwili.

3. Prasa katolicka jest jak zawsze na stoliku przy wyjściu z kościoła. Jest kilka nowych pozycji którymi warto się zainteresować.

4. Dziękujemy dzieciom komunijnym, ich rodzinom i katechetkom za wspólne religijne przeżycia. Oby dzięki pomocy starszych nie zbłądziły z drogi życia sakramentalnego.

5. Pielgrzymów udających się do Gietrzwałdu, prosimy o pilny kontakt z ks. Tomaszem celem uiszczenia zapłaty w wysokości 310 złotych w zakrystii lub kancelarii ale też dodajmy informację że z racji na pewne sprawy i sytuacje życiowe pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Czekamy na chętnych w środę i piątek w kancelarii. Czasu pozostało niewiele.

6. Rodziców dzieci jadących na tegoroczne kolonie letnie serdecznie zapraszamy na zebranie, które odbędzie się dnia 04.06. a więc w następną niedzielę o godzinie 11.50 w Sali imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prosimy o dokonanie wówczas drugiej wpłaty w kwocie 400,00 zł. oraz o zwrot poprawnie wypełnionych kart kolonijnych. Prosimy o obecność wszystkich rodziców z racji na wagę spotkania.

7. W następną niedzielę, jeśli nie będzie sytuacji nieprzewidywalnych, postaramy się o niespodziankę dla dzieci z racji ich święta. Zapraszamy więc dzieci na mszę św. o godzinie 11.00 po której – być może będzie i jakaś niespodzianka tylko dla obecnych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

Nie zapominamy również o dzieciach z racji ich święta.