1. W ostatni piątek, około godziny 14. powróciły dzieci z Kolonii Parafialnych.
  Twarze opalone, wypoczęte, pozytywnie nastawione do życia, rzucające się na szyje swoim rodzicom, ukazując jak bardzo ich tam brakowało. Bardzo dziękujemy najpierw rodzicom za powierzenie nam swoich dzieci, Kadrze kolonijnej wraz z panią doktor
  i kierowniczką. Bardzo pięknie sprawdziła się młodziutka Kadra wychowawców.
  Ich doskonały kontakt z podopiecznymi bardzo radował i widać, że te osoby mają charyzmę.   Tomasz jako duchowy opiekun miał tam także bardzo solidny wkład. Cieszy fakt, że już podczas odwiedzin przez ks. Proboszcza, dzieci i Kadra zadawali pytanie dokąd pojedziemy w przyszłym roku? Wszystkim z całego serca staropolskie Bóg zapłać.
  A zdjęcia z wyjazdu i pobytu na koloniach są dostępne na naszej parafialnej stronie Internetowej
 1. We wtorek 15 sierpnia, czcić będziemy Najświętszą Maryję Pannę Wniebowziętą.
  Z racji na wagę tej uroczystości, msze święte będą jak w niedziele a więc;
  00 9.30  11.00 i 18.00. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna jak wszystkie inne urzędy i biura.
 1. Od dziś rozpoczynamy zapisy do Grupy Duchowej 92 Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej z Łodzi na Jasną Górę. Dla chętnych do zapisu dodamy że polega to na łączności duchowo
  – modlitewnej z pielgrzymami. Każda osoba, która się zapisze w zakrystii od dziś do następnej niedzieli włącznie otrzyma ramowy program tych dni. Duchowy pielgrzym powinien w tych dniach uczestniczyć we mszy świętej rano bądź wieczorem i włączyć się duchowo w tok modlitw zanoszonych przez pielgrzymujących. Zachęcamy jak najserdeczniej do takie formy pielgrzymowania osoby, które z różnych ważnych powodów nie będą mogły na własnych nogach pokonać zadaną drogę. Rozpoczęcie pielgrzymki nastąpi w dniu 21 sierpnia o 6.00 mszą św. w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej.
 1. Dzisiejsza taca z racji na II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, tym którzy korzystając z druków przelewów dostępnych na stoliku z prasą przesyłają miesięcznie lub jednorazowo datki jak i tym którzy bezimiennie składają ofiary. W ostatnich dniach zostały założone nowe okienka przy budynku gospodarczym od strony zachodniej na wprost wjazdu obok kancelarii a w tym tygodniu w jego drugiej połowie mają już być zamocowane daszki nad nowymi drzwiami. Koszt wymiany okien zawarł się w sumie
  500 złotych a daszki będą kosztowały łącznie 12 tysięcy z czego 4 tys. zostały już zapłacone na materiały. Teraz będziemy gromadzić pieniądze na nowe schody przed kościołem, które mają być jeszcze w tym roku a na przyszłym postaramy się o obłożenie ich granitem.

 

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga a wszystkim odpoczywającym na wakacjach czy urlopach, pięknej pogody i radości z każdego dnia.

W tym tygodniu odszedł do wieczności;
Henryk Prus  lat 82  z ul. Pieniny 26/2

                      Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……
Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.