1. Dziś nasza parafia przeżywa ODPUST ku czci naszej Patronki Matki Bożej Różańcowej. Przez cały dzień można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Suma o godzinie 12.30.
  2. Miesiąc październik jest powiązany z nabożeństwem różańcowym. Serdecznie zapraszamy w niedziele i święta o godzinie 17.30 a w dni powszednie po zakończeniu mszy św. odprawianej o godzinie 18.00.
  3. 5 października w czwartek obchodzić będziemy Uroczystość ku czci Patronki naszego miasta św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Będzie to także czas imienin Siostry Faustyny naszej zakrystianki. Zapraszamy na mszę świętą w intencji naszej siostry we wtorek 03 października o godzinie 7.00.
  4. W tym tygodniu przypada; I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W związku z tym w połączeniu z nabożeństwem różańcowym; w czwartek po mszy wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne; w piątek od rana odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. Msza św. o 16.30 i czas na spowiedź a po ostatniej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę po porannej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Serdecznie zapraszamy
  5. Przed kościołami dziś zbiórka na rzecz OFIAR TRZĘSIENIA ZIEMI W MEKSYKU.
  6. Od 14 do 21 października, nasza parafia zgodnie z harmonogramem dla całej archidiecezji będzie przeżywała tygodniowe „Misje Miłosierdzia”. Dokładniej ten temat przybliżymy w przyszłą niedzielę.
  7. Za tydzień w niedzielę, kolejne spotkanie z dziećmi z grupy komunijnej oraz ich rodzicami o godzinie 16.30.
  8. W sobotę 7 października o 10.00, w Katedrze Łódzkiej kapłani naszej diecezji będą się modlić o uświęcenie tych, którym Pan powierzył misję świadczenia o Chrystusie i sprawowanie sakramentów. Serdecznie prosimy o Waszą modlitwę w intencji wszystkich kapłanów aby byli wzorem dla innych i radością naszego Pana w świadczonej na rzecz innych posłudze.
  9. W następną niedzielę jako II miesiąca, taca będzie przeznaczona na prace przy kościele a szczególnie na naprawę schodów przed kościołem.

 

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali  włączeni;

Wiktoria Anna Jaranowska, Igor Janowski, Nikodem Piotr Łuczyński, Zofia Maria Kalemba, Patryk Mirosław oraz Laura Irena Ząbek.

 

                                    Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

 

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

              W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin;

Marek Wieczorek lat 74  z ul. Beskidzkiej 214.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……
Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

 

 

KOMUNIKAT O INGRESIE

ARCYBISKUPA GRZEGORZA RYSIA, METROPOLITY ŁÓDZKIEGO

 

Z wielką radością informujemy, że w sobotę 4 listopada br., w liturgiczne wspomnienie świętego Karola Boromeusza – patrona chrzcielnego świętego Jana Pawła II, odbędzie się ingres arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego, do bazyliki archikatedralnej. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11.00 i weźmie w niej udział między innymi arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

 Niech duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy poczują się serdecznie zaproszeni do udziału w tym ważnym dla Kościoła łódzkiego wydarzeniu związanym z inauguracją posługi siódmego w prawie stuletniej historii naszej Archidiecezji Pasterza Kościoła Łódzkiego.

 

/-/ . Ireneusz Pękalski                                                           /-/ . Marek Marczak

Wikariusz Generalny Administrator Archidiecezji Łódzkiej

 

Łódź, dnia 27 września 2017 roku