1. Miesiąc październik jest powiązany z nabożeństwem różańcowym. Serdecznie zapraszamy w niedziele i święta o godzinie 17.30 a w dni powszednie po zakończeniu mszy św. odprawianej o godzinie 18.00.
  2. KOMITET INICJATYWY USTAWODAWCZEJ „ZATRZYMAJ ABORCJĘ’’ działając na rzecz zmiany Ustawy z 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zbiera niezbędne podpisy aby przeciwstawić się tragicznym skutkom aborcji gdy nie zachodzą niezbędne okoliczności. Na stoliku przy wyjściu znajdują się listy do podpisu ale prosimy pamiętać że jest do spełnienia warunek jak podanie numeru PESEL. Bez tego podpis jako głos w sprawie będzie nieważny. Prosimy o zainteresowanie tą kwestią.
  3. Od 14 do 21 października, nasza parafia zgodnie z harmonogramem dla całej archidiecezji będzie przeżywała tygodniowe „Misje Miłosierdzia”. W gablotkach i na stronie Internetowej można odszukać dokładny plan dla naszej parafii. Przywitamy obraz na terenie dziedzińca przed plebanią w sobotę o 17.15. Bardzo prosimy o udekorowanie okien mieszkać w których mieszkamy. Gdyby na pierwszy moment nie było w domu obrazu miłosiernego Pana to Ojcowie Jezuici będą je rozprowadzali już od pierwszego dnia. Misje trwać będą przez cały tydzień. Ogólny program wygląda następująco; każdego dnia powszedniego poranna msza z nauką misyjną o godzinie 8.00, o 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 18. Wieczorna Eucharystia z różańcem oraz kończyć będziemy dzień Apelem Jasnogórskim o 21.00. W tych dniach będzie oczywiście zachowany także czas mszy św. bez nauk o 7.00 oraz 17.30. Dzieci, młodzież, rodziny, chorzy oczywiście będą miały także swoje specjalne dni w połączeniu z naukami. Jeszcze bardziej precyzyjny plan będzie podawany przez prowadzących każdego dnia. Warunkiem przeżycia tych dni na sposób duchowy będzie oczywiście nasz udział w miarę możliwości choćby na fakt pracy w różnych godzinach. Dniem spowiedzi będzie środa 18.10.17 co znaczy że zgodnie z przedstawionym planem od soboty do wtorku włącznie podczas trwania Misji nie będziemy obecni w konfesjonałach.
  4. W najbliższą sobotę 14 października, Stowarzyszenia św. Franciszka Salezego zaprasza na kolejne spotkanie o godzinie 15.00. Rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych duchowością salezjańską i poszukujących drogi życia Bożego.
  5. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na prace przy kościele ze szczególnym uwzględnieniem prac przy naprawie schodów przed kościołem co zostało wstępnie oszacowane na ok. 20 tys. złotych

 

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali  włączeni;

Olivia i Amelia Ławniczak,  Ada Magdalena Chlebna.

Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne oraz Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W minionym odeszli do wieczności nasi parafianie;

Jarosław Drożdżeniewski lat 51  z ul. Wichrowa 14.

Jan Korzeniewski              lat 85  z ul. Janosika 126.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……
Rodzinom i przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.