1. Dzisiaj jest już ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Nasze kolejne niedzielne spotkanie będzie już w czasie rozpoczynającego się Adwentu, do którego też powinniśmy się odpowiednio przygotować, ponieważ czas ten jest dość krótki a dni mijają bardzo szybko.

2. Z racji na dość znaczną ilość darów złożonych dla ubogich przez naszych parafian, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni, chcemy podjąć starania o reaktywację zespołu parafialnego CARITAS. Chodzi nam także o nowe osoby, które byłyby w stanie odwiedzić potrzebujące rodziny czy osoby samotne i przekazać stosowną pomoc. Osoby chętne, proszone są o zgłoszenie się do ks. Proboszcza. Liczymy także na pomoc ze strony parafian, abyśmy mogli dotrzeć we właściwe miejsca. Jest niezbędne zgłoszenie tych osób i rodzin, aby dary dla nich przygotować. Prosimy choćby dziś o zgłoszenie w zakrystii adresów i nazwisk tych osób.
Sprawa jest delikatna i odpowiedzialna, bowiem często te osoby żyją w pewnej izolacji, i trudno nam samym takie informacje pozyskać. Od dziś także puszka po prawej stronie od drzwi wyjściowych i opisana, jako pomoc dla biednych i ubogich, będzie w całości przeznaczona na zakup żywności oraz najpotrzebniejszych artykułów, koniecznych do np. higieny. Każda wiec złotówka tam złożona zasila bezpośrednią pomoc dla konkretnych osób. W ten sposób najlepiej odpowiemy uczynkiem miłosierdzia na apel Ojca Świętego Franciszka.

3. Dziękujemy także bardzo serdecznie za wpłaty na konto i bezpośrednio, aby kontynuować kolejne prace. Chcemy także dodać, że jest już w parafii, nowy dębowy Krzyż o wysokości 5,50. m. i grubości 20 x 20 centymetrów. Już niedługo będzie on także na miejscu dotychczasowego, który z racji na stopień zniszczenia, staje się troszkę niebezpieczny, bowiem odchyla się dość znacznie w miejscu wkopania bezpośrednio do ziemi. Dla nowego krzyża jest przygotowana solidna stalowa podstawa, która będzie zabetonowana w ziemi.

4. W tym tygodniu przypadają; pierwszy piątek i sobota miesiąca. Msza św. w piątek także o godzinie 16. 30.

5. Przypominamy także o rozprowadzanych przez nasze siostry zakonne opłatkach na wigilię oraz dostępne przy wyjściu świece CARITAS w różnej wielkości i cenie.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste czy
Rodzinne, oraz Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi bliscy;
Elżbieta Wodzyńska lat 70 z ul. Górskiej 19,
Stefania Turczyńska lat 67 z ul. Pieniny 14
Ks. dr Marek Kaczmarek w wieku 53 lat i 28 roku kapłaństwa – twórca i dyrektor
Studium Duchowości Chrześcijańskiej Archidiecezji Łódzkiej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.