ZIEMIA  ŚWIĘTA

Łódzka pielgrzymka ekumeniczna

(9 dni – samolotowo-autokarowa)

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest jedyną w swoim rodzaju. To ziemia umiłowana
i wybrana przez Boga. Ziemia, gdzie zrodziła się Ewangelia, w której tkwią korzenie naszej wiary. Nawiedzenie sanktuariów związanych z ziemskim życiem Jezusa, Maryi i Apostołów, to powrót do kolebki wiary chrześcijańskiej i rodzącego się Kościoła. To mozaika ludzi wyznających religię mojżeszową, muzułmańską i chrześcijańską. Jest wyrazem solidarności
z lokalnym Kościołem w Jerozolimie.

1 dzień: Spotkanie pielgrzymów na międzynarodowym lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 6.25. Dojazd na lotnisko we własnym zakresie. Odlot do Izraele o godz. 10.25. Lądowanie
w Tel Awiwie o godz. 15.05. Zakwaterowanie w Nazarecie. Nazaret – bazylika Zwiastowania. Liturgia Słowa.

2 dzień: Góra Tabor. Liturgia Słowa. Banias (biblijna Cezarea Filipowa) – źródła Jordanu. Liturgia Słowa. Kana Galilejska – sanktuarium Pierwszego Cudu Pana Jezusa. Nazaret. Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa, Nazaret z czasów Jezusa.

3 dzień: Góra Ośmiu Błogosławieństw. Liturgia Słowa. Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu św. Piotra. Płynięcie statkiem po Jeziorze Galilejskim. Kafarnaum – „Miasto Jezusa”. Liturgia Słowa.

4 dzień: Jerycho – panorama Góry Kuszenia. Rzeka Jordan. Liturgia Słowa. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką. Panorama prawosławnego klasztoru św. Jerzego w Wadi Qelt. Zakwaterowanie w Betlejem.

5 dzień: Jerozolima. Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy zakończone w luterańskim kościele. Zwiedzanie bazyliki Grobu i Kalwarii. Liturgia Słowa. Mur Płaczu.

6 dzień: Pole Pasterzy – sanktuarium katolickie i prawosławne. Liturgia Słowa. Betlejem. Grota i bazylika Narodzenia. Abu Ghosz (jedno z trzech biblijnych Emaus). Ain Karem. Pustkowie św. Jana Chrzciciela.

7 dzień: Jerozolima. Sanktuaria na Górze Oliwnej: Wniebowstąpienie, „Dominus Flevit”, Grób Maryi, Ogród Oliwny, bazylika Agonii. Góra Syjon: Wieczernik i kościół Zaśnięcia NMP., franciszkańska kaplica „przy Wieczerniku”. Liturgia Słowa.

8 dzień: Yad Vashem – muzeum martyrologii żydowskiej. Ain Karem. Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Bazylika Grobu – czas na zakupy i indywidualną modlitwę w bazylice Grobu.

9 dzień: Menora przed Knesetem. Jafa – kościół św. Piotra. Odlot do kraju o godz. 17.40. Lądowanie w Warszawie o godz. 20.35 i zakończenie pielgrzymki.

• Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie
  • Przewodnikiem grupy jest osoba duchowna z Polski
  • Kapłani zabierają albę i białą stułę

TERMIN  PIELGRZYMKI