Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania w niedzielę 17 września 2017 r.

1.Ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic jest związana z jubileuszowym rokiem objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzające za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. Celem tej inicjatywy jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

7 października o godz. 14.00, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej, na granicach naszej Ojczyzny zostaną odmówione 4 części różańca. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach.

2.Parafia Archikatedralna p.w. św. Stanisława Kostki w Łodzi organizuje przygotowanie do chrztu dorosłych zwane katechumenatem. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 2 października o godz. 18.30 przy ul. ks. I. Skorupki 7. Dodatkowe informacje można uzyskać w kancelarii Parafii Archikatedralnej (tel.: 042/636 10 68) lub u prowadzącego przygotowanie – Ks. dra Wojciecha Błaszczyka (tel.: 609 859 144).

3. Centrum Służby Rodzinie zaprasza rodziców spodziewających się narodzin dziecka do udziału w zajęciach szkoły rodzenia. Spotkania prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń i warsztatów przygotowujących rodziców do porodu, karmienia naturalnego, pielęgnacji noworodka i pełnienia ról rodzicielskich. Szkoła jest bezpłatna. Nowy kurs rozpoczął się 14 września w Centrum Służby Rodzinie. Zapisy prowadzone są telefonicznie (42 682-20-22) lub mailowo (csr@csr.org.pl). Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej Centrum Służby Rodzinie oraz profilu CSR na Facebooku.

4. Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201) zaprasza w piątek 22 września na spotkanie w ramach duszpasterstwa małżeństw dotkniętych niepłodnością – ABRAHAM I SARA. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w kaplicy o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkie małżeństwa dotknięte tym problemem.