1. Na czas Wielkiego Postu zapraszamy; w każdy piątek na odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 16.30.oraz o godzinie 17.30. Pięknym i bardzo głębokim w przeżyciach są nabożeństwa naznaczone śpiewem i rozważaniem Męki Pańskiej, czyli Gorzkie Żale. Zapraszamy dziś jeszcze o godzinie 17.30 na pierwsze nabożeństwo.

1. W dniu święta kobiet 8 marca będzie w naszym kościele spotkanie w ramach kościoła stacyjnego. Liturgii tego dnia będzie przewodniczył ks. abp Senior Władysław Ziółek.

1. W naszym kiosku z prasą katolicką są pozycje, którymi warto się zainteresować. Dostępne są także świece Caritas oraz baranki wielkanocne. Zapraszamy tak serdecznie.

1. Dyspensa od obowiązku udziału w mszy św. w kościele obowiązuje do 28 lutego, ale zawiera ona pewne obostrzenia i dlatego odsyłamy do tekstu w Gablotkach oraz na stronie Internetowej.

1. Zapraszamy Młodzież naszej archidiecezji do wspólnego odkrywania głębi Wielkiego Postu.
    W każdą niedzielę, w ramach projektu
    „Znaki z góry”, w kościele Księży Salezjanów p.w. Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych (Łódź, Wodna 34) odbędzie się krótka tematyczna konferencja, spotkania w małych grupach, dzielenia się swoimi przemyśleniami oraz Eucharystia pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia. Początek już dziś w I niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.30. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Katechetyczny, Duszpasterstwa Młodzieży i Akademickie oraz Salezjanie.

1. Wiele wskazuje na t,o że przez cały Wielki Post a zapewne jeszcze znacznie dłużej będziemy tylko w dwójkę dlatego bardzo serdecznie prosimy o skorzystanie z każdej chwili aby można było przystąpić do sakramentu spowiedzi. Na ostatnią chwilę nie będziemy w stanie sprostać Waszym potrzebom.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom, Internautom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Teresa Marczewska oraz Krystyna Jackowska.

Wieczny odpoczynek im dać Panie……