1. 93 dni trwała bezpośrednia pomoc dla osób samotnych i rodzin potrzebujących opieki w dożywianiu. Dziękujemy siostrom zakonnym i osobom z grona parafialnego wolontariatu za niesioną pomoc.

2. Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych do odbycia nauk przedmałżeńskich w formie prowadzonych randek. Spotkania par narzeczonych w ramach „Wieczorów dla Zakochanych” odbywać się będą dwa razy w tygodniu: poniedziałek i czwartek o godz. 19.00, od 3 do 27 sierpnia przy Wydziale Duszpasterstwa Rodzin (Łódź, ul. ks. Skorupki 3). Z powodów wymagań sanitarno-epidemiologicznych liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy odbywają się przez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl. Szczegóły znajdziemy na plakacie.

3. Pamiętacie zapewne drodzy parafianie jak niepokojąco wzrastały opłaty za energię elektryczną oraz olej opałowy do ogrzewania kościoła. Kilka miesięcy trwały zabiegi ks. Proboszcza, aby te sprawy ustały. Otóż możemy już powiedzieć, że została podpisana umowa z Funduszem Ochrony Środowiska i rozpocznie się montaż ogniw Fotowoltaicznych na dachu kościoła dla obniżenia rachunków za energię, ale także będą montowane wymienniki ciepła do ogrzewania kościoła. Będzie tu konieczny wkład własny, ale zostaną też ocieplone wszystkie okna oraz strop kościoła. Prace te przyniosą bardzo wymierny wkład w oszczędzanie parafialnych funduszy.

4. W tygodniu minionym została także wymieniona ławka przy grobie ks. Prałata Grzegorza Kudrzyckiego. Grób jest położony naprzeciw kaplicy cmentarnej, co sprawia, że ta ławka jest wykorzystywana przez bardzo wiele osób uczestniczących w pogrzebach.

5. Zachęcamy także wiernych – starszych, schorowanych czy niepełnosprawnych do uczestnictwa w transmisjach prowadzonych on–line z naszej parafii Dziś są transmitowane wszystkie msze św.

6. Przypominamy o naszym bezpieczeństwie przed epidemią. Zostały zakupione dozowniki z płynem, higienicznym, które znajdują się na początku ławek. Przed przyjęciem Komunii Świętej na rękę warto zdezynfekować dłonie. Dostrzegamy także, że wiele osób notorycznie zaniedbuje noszenie maseczek. Nie są one wygodne, ale trzeba nam pamiętać, że w nich właśnie chronimy siebie i innych

7. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym: w lipcu i sierpniu nie będzie mszy świętej w niedziele o godz. 12.30. Na Skalnej Msza Święta jak w każdą niedzielę o godz. 9.00.

8. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku. Do kiosku została sprowadzona pozycja o Różańcu. Cena za szt. wynosi 10 zł.,

9. Są jeszcze wolne intencje w lipcu i sierpniu. Jeśli macie jakieś intencje zachęcamy do wspólnej modlitwy na Eucharystii.

10. Nie ma już od wczoraj ks. Dominika. Powodem nieobecności jest urlop, ale po jego zakończeniu powróci do nas, aby dalej pracować. Ucinamy w ten sposób wszelkie spekulacje i pogłoski o Jego rzekomej zmianie do innej parafii. Nadal będzie pracował w naszej parafii.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.