1. W tym tygodniu przypada; I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Jednak w tym miesiącu wyjątkowo nie będzie odwiedzin chorych w domach, o czym proszę powiadomić, aby nie było zbędnego oczekiwania. Przypominam także, że jeszcze przez pewien czas jestem sam na parafii i w związku z tym faktem postaram się być dostępnym w konfesjonale szczególnie na czas I piątku, ale często pobyt w Kancelarii zmniejsza te możliwości czasowe, dlatego proszę serdecznie o odbycie spowiedzi w pozostałe dni. Za utrudnienia przepraszam.

2. Wpłynęły ofiary bezimienne w wysokości; 50 i 100zł oraz 1000 zł, na prace przy k-le. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

3. Mamy jeszcze teczki – plecaki w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Bardzo prosimy, aby osoby, które chcą wspomóc biedne dzieci zechciały odebrać plecaki w zakrystii i uzupełnić je, jako wyprawkę do szkoły Przygotowując wyprawki szkolne dla uczniów na Białorusi zapakujmy koniecznie: zeszyty, ołówki, długopisy, linijki, cyrkiel, kredki, kolorowy i biały papier, szkicownik, markery, taśmę klejącą, klej, piórnik i okładki na zeszyty. Wyprawki szkolne zebrane w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów” trafią do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 18 lat. Są to dzieci białoruskie, w większości z polskimi korzeniami. Akcja potrwa do 1nastepnej niedzieli włącznie a więc do 4 sierpnia. Później przekazujemy je do transportu na Białoruś. Wszystkim, którzy już podjęli to zadanie i wykonali pozostawiając napełnione plecaki w zakrystii – serdecznie dziękujemy.

4. Dziś w archidiecezji jest zbiórka do puszek na dzieła CARITAS. Za ofiary serdecznie dziękujemy

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Urszula Bąkowska, Jan Mikołaj Juszczyszyn, Gabriel Rafał Mosiewicz.
Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszły od nas:

Bronisława Bargiel,
Janina Głoskowska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……