1. 15 sierpnia – czwartek – przypada Uroczystość Wniebowzięcia N. M. Panny. Jest to 99 rocznicą cudu nad Wisłą i dzień Wojska Polskiego. Msze święte będą jak w niedziele wakacyjne a więc o 8.00., 9.30., 11.00 i 18.00 a na Skalnej o 16.00 Jest to dzień nakazany, aby uczestniczyć w Eucharystii. Zapraszam serdecznie. Tego dnia kancelaria nie będzie czynna.

2. Wpłynęły ofiary bezimienne w wysokości; 2×100 oraz 200 i 500 złotych na prace przy kostce chodnikowej. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

3. Taca dzisiejsza ma charakter gospodarczy a celem prac jest pokrycie kostką kolejnego fragmentu chodnika. Sprawy się jednak troszkę finansowo zagmatwały, bowiem opuścił mieszkanie ks. Kazimierz a Metropolita przysyła nam do pomocy drugiego wikariusza, wobec czego należało do moich obowiązków przygotować godne warunki mieszkaniowe a to jak sami doskonale wiecie jest inwestycją drogą zważając także na potrzebę cyklinowania podłóg i ich malowania. Te prace są już na ukończeniu. Bóg Wam zapłać za wyraźne i odczuwalne wsparcie finansowe, o czym świadczą choćby wspomniane wcześniej indywidualne ofiary.

4. 94. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi:
Stworzycielu Duchu, Przyjdź. Zapisy rozpoczną się 12 sierpnia i trwać będą codziennie oprócz 15 i 18 sierpnia w godz. 10.00-12.00 oraz 17.00-20.00 w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 40). Informacje są także podane na plakatach w gablotkach.

5. 13 sierpnia a więc w najbliższy wtorek nabożeństwo Fatimskie, na które bardzo serdecznie zapraszamy.

6. 23 czerwca br. była w naszej parafii zbiórka ofiar na pomoc przy budowie w Kenii. Otrzymaliśmy właśnie RAPORT z tych wydarzeń oraz kilka zdjęć, które przedstawiamy na parafialnej stronie internetowej, aby można było docenić nasz i wolontariuszy wysiłek. Wspomnę także, że jest tam oznaczona treść, co do pozłacanych kielichów do udzielania komunii św. – dar naszej parafii.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego został włączony;
Szymon Sebastian Łuczyński. Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach nie otrzymaliśmy żadnych informacji o zgonach naszych parafian.