1. Dziś mija termin składania obok żłóbka paczek dla dzieci z Hospicjum i Domu Samotnej Matki. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

2. W środę Uroczystość Trzech Króli. Jest to dzień wolny od pracy a msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym.

3. Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia, przedłużam udzielenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane do dnia 17 stycznia 2021 roku wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność w te dni na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem.

4. W kiosku znajduje się kolejna pozycja pod tytułem „Przyroda Polska” w cenie po 10 zł. za egzemplarz bardzo ładnie wydana ze zdjęciami ptaków i zwierząt, które często widzimy a nie potrafimy ich odpowiednio nazwać.

5. Od jutra rozpoczynamy kolędę. Jednak zgodnie z pismem Pasterza oraz zachowując dyscyplinę sanitarną – w tym roku zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na mszę świętą odprawianą w intencji mieszkańców tychże ulic. I tak na jutro 4 stycznia – poniedziałek zapraszamy na godzinę 17.30 mieszkańców ul; Janosika i Szczawnickiej. We wtorek 5 stycznia – na 17.30 mieszkańców ulic; Telefonicznej, Wodospadowej, Czorsztyńskiej i Chmurnej. W czwartek 7 stycznia o 17.30 mieszkańców ulic; Zaspowej, Pszczyńskiej, Lawinowej, Jesiennej. Limbowej. W piątek 8 stycznia na godzinę 18.00 zapraszamy mieszkańców ulic; Gazdy, Weselnej, Sądeckiej i Krokusowej. W sobotę kolędy nie będzie. A na kolejny poniedziałek 11 stycznia o 17.30 – mieszkańców; Pieniny, Graniowej i całej ulicy Giewont. Nie ukrywamy, że każdego roku kolędowe spotkania łączyliście ze składaniem ofiar na kolejne prace. W tym roku na tych mszach nie będzie tacy, ale postawiony będzie koszyczek, do którego osoby chcące złożyć dobrowolną ofiarę będą mogły uczynić to w kopercie lub bez koperty. Spotkania będą na mszach świętych gdzie są wolne intencje i dlatego będzie to o 17.30 lub 18.00. Sami jesteśmy zainteresowani taka formą, bowiem wiele osób boi się o swoje zdrowie a nawet życie, więc wychodzimy całkowicie naprzeciw takiej sytuacji.

6. Za tydzień z racji na drugą niedzielę miesiąca będzie taca inwestycyjna.
Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odszedł od nas:
Alojzy Urbanowski.

Wieczny odpoczynek mu dać Panie……
Rodzinie i przyjaciołom zmarłego, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.