Ostatnie opady śniegu sprawiły, że kolędowe odwiedziny mają swój szczególny urok. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zaprosić nas do swego mieszkania na duszpasterską wizytę. Jest to także dobry czas na rozmowy o Waszych problemach i kłopotach. Dziękujemy także za ofiary złożone, jako datek na nowe granitowe schody przed kościołem. A na najbliższe dni planujemy:

Poniedziałek   22.01.18. od godz. 15.30; Wyżynna, Zbójnicka.

Wtorek              23.01.18. od godz. 15.30; Czecha, Gubałówka,

Środa                 24.01.18. od godz. 15.30; Telefoniczna, Janosika – od Brzezińskiej do Telefonicznej,

Czwartek          25.01.18. od godz. 15.30; Janosika od Zrębowej do Telefonicznej, Pszczyńska i Graniowa,

Piątek                26.01.18. od godz. 15.30; Szarotki, Wąwozowa,

Sobota               27.01.18. od godz. 9.30;   Zielone Wzgórza I przy Stokowskiej i Stokowska,

Poniedziałek   29.01.18. od godz. 15.30; Spartakusa, Wiślicka.

Woda święcona jest dostępna w zakrystii oraz przy drzwiach wyjściowych z Kościoła, można tam także nabyć kropidła po 5 zł za szt. Bardzo wyraźnie zwiększa się ilość oczekujących na nas a otwarte drzwi czy furtki dają dobre świadectwo parafianom. Przy oczekiwaniu prosimy także o wyrozumiałość.

1. Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat na nasze kolonie parafialne, które odbędą się w dniach 22 lipca – 03 sierpnia w miejscowości Zaniemyśl – Wielkopolska w ośrodku „Bojanowe Gniazdo„. W pierwszej kolejności będziemy zapisywać dzieci urodzone w roku 2008 i młodsze. Koszt pobytu jednego dziecka to suma 1.000,00 zł. Zapisy będą odbywać się dziś i 28 stycznia o godz. 11.50 w kancelarii parafialnej. Prosimy o wpłatę 200 zł wpisowego oraz o przygotowanie danych dziecka takich jak: adres, data urodzenia, nr Pesel, tel. kontaktowy.
  1. W najbliższą niedzielę 28.01.2018 grupa św. Franciszka Salezego z Łodzi i Warszawy zgromadzi się na mszy św. o godzinie 12.30. Po jej zakończeniu zapraszamy na opłatkowe spotkanie do salki pod plebanią.
  1. W najbliższy wtorek 23 stycznia, ks. Kazimierz zaprasza kandydatów do bierzmowania. Spotkanie w kościele o godzinie 18.30. Sakrament bierzmowania będzie udzielony 16 marca o 18.00.
  1. Przez ostatnie tygodnie prosiliśmy drogich parafian i naszych gości, aby o ile to możliwe podarowali za naszym pośrednictwem swoje różańce dla chorych w szpitalach i więźniów. Wykazaliście się wielką otwartością. Dziękujemy za Wasz dar serca i jednocześnie informujemy, że z dniem dzisiejszy kończymy zbieranie różańców. Bóg Wam zapłać.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź Rodzinne, a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga. Nie możemy także zapomnieć o naszych Babciach i Dziadziusiach z racji ich święta. Niech za ich piękną miłość – Bóg hojnie ich wynagrodzi.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Aleksandra Wójcik lat 32 z ul. Weselnej 51,
Janusz Szymczak lat 54 z ul. Gazdy 32,
Dariusz Kolasa lat 53 z ul. Wąwozowej 3.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………