1. 95. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia
z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: JEDEN DUCH, JEDNO SERCE. Ze względu na trwającą epidemię przyjmujemy w tym roku szczególną formę pielgrzymowania. Będzie mogło pielgrzymować jedynie 100 osób dziennie oraz grupa 50 osób odpowiedzialna za organizację i przeprowadzenie pielgrzymki.
Porządek zapisów do grupy pieszej (osoby w wieku od 18 do 65 roku życia):
• 17 sierpnia – na pielgrzymowanie 1. dnia (21 sierpnia)
• 18 sierpnia – na pielgrzymowanie 2. dnia (22 sierpnia)
• 19 sierpnia – na pielgrzymowanie 3. dnia (23 sierpnia)
• 20 sierpnia – na pielgrzymowanie 4. dnia (24 sierpnia)
Dolny kościół Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, w godz. od 16.00 do 20.00.
Do grupy pielgrzymów duchowych będzie można się zapisać we wszystkich parafiach. Każdy pielgrzym duchowy otrzyma materiały do rozważań, tradycyjny znaczek pielgrzyma oraz zostanie wpisany na listę pielgrzymów duchowych. Zapraszamy również do Sanktuarium MB Zwycięskiej na Mszę św. rozpoczynającą pielgrzymkę 21 sierpnia o godz. 6.00, a msza św. dziękczynna na zakończenie pielgrzymki tradycyjnie odprawiona zostanie w sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej 27 sierpnia o godz. 18.00.

2. Zachęcamy także wiernych – starszych, schorowanych czy niepełnosprawnych do uczestnictwa w transmisjach prowadzonych online z naszej parafii. Dziś jednak są transmitowane msze św.; 9.30., i 11.00.

3. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku wraz z różnymi książkami o tematyce religijnej.

4. Trwają prace przy pompach ciepła. Są już założone trzy agregaty od strony zachodniej i północnej.

5. Dzisiaj (16 sierpnia), we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej, przeprowadzana jest zbiórka ofiar do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji „Solidarni z Bejrutem”. Pamiętajmy również o modlitwie za dotkniętych tragedią mieszkańców Bejrutu oraz tych, którzy niosą im pomoc.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni;
Anna Daria i Wojciech Czerniawscy, Michalina Staniszewska, Julian Piotr Łuczyński i Jakub Adam Orszulak. Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Teresa Kedrzyńska, Sławomir Trojanowski, Tomasz Krawczyk, Agnieszka Kulińska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……