1. 95. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, wyruszyła  21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: JEDEN DUCH, JEDNO SERCE. Do grupy pielgrzymów duchowych zapisało się w parafii 15 osób Każdy pielgrzym duchowy otrzyma materiały do rozważań i tradycyjny znaczek pielgrzyma, Dla zapisanych są te materiały w zakrystii.

2. Dziś są transmitowane msze św.; 9.30., i 11.00.

3. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku wraz z różnymi książkami o tematyce religijnej są także przesłane przez wydawnictwo modlitewniki dla seniora JEZU UFAM TOBIE.

4. Bardzo dziękujemy za ofiary przelane na konto parafialne, złożone na tacę czy też przekazane bezpośrednio. O wszelkich pracach można się dowiedzieć szczegółowo na parafialnej stronie Internetowej gdzie są także podane koszta prac.

5. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej ogłasza rekrutację na rok akademicki 2020/21. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 10 września 2020 r. od godz. 17.00 w siedzibie Studium przy ul. Zgierskiej 123. Studium przygotowuje do wykonywania funkcji organisty kościelnego oraz animatora życia muzycznego w parafii. O przyjęcie mogą się starać kandydaci nieposiadający wykształcenia muzycznego, uczniowie
i absolwenci szkół muzycznych oraz organiści już zatrudnieni w parafiach, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne. Szczegółowe informacje u duszpasterzy lub na stronie internetowej Studium http://www.smk.archidiecezja.lodz.pl.

6. A w liturgii tego tygodnia; w poniedziałek Święto św. Bartłomieja, apostoła, w środę Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej (msze jak w dni powszednie) wsp. św. Klary, w czwartek wsp. św. Moniki w piątek wsp. św. Augustyna, bpa i dK a w sobotę wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

7. Informacje o Pierwszej Komunii św. dzieci klas czwartych podamy za tydzień w ostatnią niedzielę września.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni;
Aleksandra Anna Fichna, Seweryn Tadeusz Sobczak. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Helena Glinkowska, Władysław Trzonek, Wiesława Woźna, Barbara Głowacka, Cecylia Gołębiowska i Natalia Forma.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……