1. Dziś są transmitowane msze św.: 9.30 i 11.00. Nie będzie mszy świętej na rozpoczęcie nowego roku szkolnego

2. W tym tygodniu przypada; I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W związku z tym; w piątek od rana odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. Msza św. o 16.30 i czas na spowiedź a po ostatniej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszego piątku. W najbliższą sobotę, jako pierwszą wrześniową zapraszamy chętnych do Adoracji Najświętszego Sakramentu i różańcowej modlitwy z rozważaniami i aktu wynagrodzenia. Początek modlitewnego spotkania tuż po mszy św. o godzinie 7.00. Zapraszamy. A za tydzień w I niedzielę miesiąca nabożeństwo adoracyjne – 17.30. Za tydzień także msza święta w niedziele o godzinie 12.30.

3. 13 i 20 września w naszym kościele dzieci klas IV po raz pierwszy przystąpią do Komunii świętej. Przypominamy, że podczas uroczystości komunijnych tylko fotograf i kamerzysta będą mogli robić zdjęcia i filmować. Nie będzie Białego Tygodnia. Z racji na trwająca pandemię, uroczystości te będą się odbywały w innej formie niż dotychczas. Aby przedstawić niezbędne warunki rodzicom dzieci, zapraszamy Was na piątek po zakończeniu nabożeństwa o koło godziny 18.45 do kościoła. Trzeba niestety nadmienić, że mimo upływu prawie roku od pierwszego spotkanie jeszcze nie wszyscy rodzice dopełnili postawionych zobowiązań. Dla wszystkich rodziców będzie tylko to jedno spotkanie.

4. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku wraz z różnymi książkami o tematyce religijnej są także przesłane przez wydawnictwo modlitewniki dla seniora JEZU UFAM TOBIE.

5. Bardzo dziękujemy za ofiary przelane na konto parafialne, złożone na tacę czy też przekazane bezpośrednio. O wszelkich pracach można się dowiedzieć szczegółowo na parafialnej stronie Internetowej gdzie są także podane koszty prac.

6. A w liturgii tego tygodnia; w czwartek wsp. św. Grzegorza Wielkiego.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni;
Jan Olaf Ciebiada, Ignacy Piotr Papieski, Klara Ludwiczak, Maksymilian Adam Karolak, Mikołaj Miłosz Wentfland. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, kolejny raz ponawiamy apel o rozwagę. Koronawirus nie tylko, że nie odpuszcza, ale powiększa się ilość osób dotkniętych tą chorobą. Dla naszego wspólnego dobra zachowujmy się jak ludzie rozsądni z zachowaniem wszelkich wymagań sanitarnych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.