1. Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego. Drodzy Siostry i Bracia, 22 września odbędzie się pierwsze posiedzenie plenarne naszego Synodu Duszpasterskiego. W gronie blisko 150 członków i obserwatorów Synodu podejmiemy debatę m. in. nad wnioskami wypracowanymi przez Was w zespołach synodalnych w parafiach i innych kościelnych wspólnotach. Bardzo Wam dziękuję za tę półroczną pracę i jej owoce. Podczas sesji synodalnej, 22 września, Mszę św. w katedrze, o godz.12.00 odprawi Ks. Kard. Konrad Krajewski (On też wygłosi homilię). Ks. Kardynał wędrował wprawdzie z nami w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę; niemniej nie miał jeszcze okazji przewodniczyć Eucharystii w naszej katedrze po swojej nominacji kardynalskiej w czerwcu b.r. Będą to więc dla niego – i dla nas (!) – swoiste „prymicje” w naszej Archidiecezji. Bardzo serdecznie Was na nie zapraszam. Bądźmy na tej Mszy św. razem z pierwszym Kardynałem wywodzącym się z Łódzkiego Kościoła. Zapraszam wszystkich, Przyjaciół i Znajomych Ks. Kardynała, i każdego, kto chciałby wraz z nim modlić się w intencjach naszego Kościoła. Po Eucharystii będzie także okazja, by spotkać się z Ks. Kard. Krajewskim osobiście w domu biskupim przy ul. Skorupki 1.

Serdecznie zapraszam, i jeszcze raz proszę o serdeczną modlitwę w intencjach Synodu.

Grzegorz Ryś, Arcybiskup Metropolita Łódzki

1. Dzisiejsze święto dziękczynienia a więc dożynki są dobrą okazją osobistego podziękowania za płody ziemi, z których przecież wszyscy bez wyjątku korzystamy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym bezpośrednio w ich przygotowanie. Obecnych na mszy św. dożynkowej zapraszamy także do skosztowania tegorocznego chleba z miodem oraz przygotowanego przez gospodynie ciasta w różnym wydaniu.
  1. W tym tygodniu wpłynęły ofiary bezimienne w wysokości; 100, 50, i 100 złotych. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. A za tydzień w niedzielę, postaramy się udostępnić już wyremontowaną salkę Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Została odnowiona, aby dalej służyła poszczególnym grupom i agendom do użytkowania.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Alicja Lilianna Berent, Leon Słodki, Jan Majewski, Łucja Misztal.

Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Krzysztof Baranowski, Zbigniew Witczak

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………