1. W tym tygodniu wpłynęły ofiary bezimienne w wysokości; 50, 100 i 50 złotych. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. A zgodnie z obietnicą zapraszamy po zakończonej Eucharystii do zapoznania się z nowym obliczem salki Kardynała Wyszyńskiego oraz aneksu kuchennego. Wielokrotnie słyszałem wspomnienia, że to właśnie tam odbywały się lekcje religii, na które wielu z Was przychodziło. Podczas remontu zostały wymienione okna, podłoga ma wymienione legary i zostały obie podłogi pokryte płytkami ceramicznymi, nowa instalacje z gazem, prądem, kanalizacją i wodą oraz nowymi dwoma parami drzwi wewnętrznych, meblami kuchennymi na miarę czasu i nowa armatura w toalecie. W aneksie kuchennym został także zbity stary i odpadający tynk. Koszt całości będzie podany po zapłaceniu robocizny.
  1. Na przyszłą niedzielę 30 września ks. Dominik zaprasza ministrantów i chłopców od klas III włącznie na pierwsze spotkanie organizacyjne. Sami dobrze wiemy, że ta agenda prawie przestała istnieć. Poprosiliśmy także mężczyzn, aby i oni włączyli się do służby liturgicznej. W wielu parafiach takie grupy istnieją i są fundamentem tej grupy. A więc za tydzień 30 września po mszy św. o godzinie 18.00., zebranie w salce Kardynała Wyszyńskiego. Serdecznie zapraszamy. Kolejne spotkania i terminy, zostaną ustalone na pierwszym spotkaniu.
  1. Bardzo ważna wiadomość dla rodziców i opiekunów dzieci klas przygotowujących się do I komunii św. Zebranie z Wami będzie w najbliższy wtorek w kościele 25 września tuż po zakończeniu mszy świętej o 18.00. Są bardzo pilne sprawy do omówienia, ponieważ od tego roku zgodnie a instrukcją Episkopatu następuje wiele zmian. Powtórzmy jeszcze raz – wtorek 25 września tuż po zakończeniu mszy św. wieczorowej o godzinie 18.00.
  1. Także uczniów klas III gimnazjum, którzy w tym roku katechetycznym przystąpią do sakramentu bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne poniedziałek 1 października na godzinę 19.00 do kościoła. Poprowadzi te spotkania ks. Kazimierz a przygotowania dla klas VII i VIII szkół podstawowych, poprowadzi ks. Dominik, bowiem teraz aby przystąpić do sakramentu bierzmowania w klasie I szkoły ponadpodstawowej będzie obowiązujące odbycie trzyletniego – udokumentowanego uczestnictwa – w spotkaniach na katechezie i w kościele. Szczegóły wyjaśni ks. Dominik na pierwszym spotkaniu.
  1. W niedzielę, 7 października o godzinie 12.30. będziemy przeżywali doroczny odpust parafialny. Już dziś prosimy o podjęcie stosownych przygotowań w poszczególnych agendach.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Michalina Łucja Masłowska, Helena Zuzanna Jóźwiak, Daniel Łukasz Górski.

Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

Zapraszamy także do stolika z prasą, aby zobaczyć pozycje książkowe tam dostępne oraz nabyć bieżącą prasę bieżącą.