1. Tradycją Kościoła Łódzkiego w okresie Wielkiego Postu jest codzienne pielgrzymowanie do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych Łodzi. Przez 34 dni wierni wraz ze swoimi pasterzami pielgrzymują do świątyń, w których odbywa się Liturgia Stacyjna, na którą składa się: Msza Święta celebrowana pod przewodnictwem biskupa, koronka do Bożego Miłosierdzia oraz podjęcie indywidualnej i dobrowolnej praktyki pokutnej. I właśnie już jutro, takim szczególnym miejscem modlitwy pod przewodnictwem bpa seniora Adama Lepy będzie nasza świątynia – miejsce szczególnej łaski i miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu. Zapraszamy bardzo serdecznie naszych parafian, miłych gości i pielgrzymów – pątników, do wspólnego przeżycia Eucharystii oraz wysłuchania Słowa, by na koniec wspólnie pod przewodnictwem sióstr Antonianek zaśpiewać Koronkę do Miłosierdzia Bożego i otrzymać przypisane i możliwe do uzyskania łaski. Spotkajmy się tu jutro o godzinie 18.00. Zapraszamy.
  1. Dziś święto patronalne przeżywa ks. Kazimierz Bednarek. Msza św. w Jego intencji, zamówiona przez Członkinie Żywego Różańca będzie odprawiona o 12.30 i choć, z racji na obowiązki kapelana szpitala nie będzie mógł być z nami fizycznie obecny; składamy Solenizantowi, poza mszą św. także i najpiękniejsze życzenia.
  1. Za tydzień od 4 niedzieli rozpoczniemy w parafii rekolekcje wielkopostne, którym będzie przewodniczył Ojciec Józef Łągwa; duszpasterz, opiekun wspólnoty „Kanaan”, „Magnificat”, rekolekcjonista. Dokładny program dość obszerny jest dostępny w gablotkach oraz na parafialnej stronie www. Podczas rekolekcji, dzieci i młodzież nie mają dni wolnych w szkole, lecz wraz z nauczycielami uczestniczą każdego dnia w wyznaczonych dla poszczególnych poziomów godzinach spotkań.
  1. Przypominamy o piątkowych, wielkopostnych spotkaniach na Drodze Krzyżowej o 16.30 dla dzieci i 17.30 dla pozostałych a dziś jeszcze Gorzkie Żale o 17.30.
  1. W następną niedzielę; z racji na II niedzielę miesiąca, spotkanie o 16.30 z rodzicami dzieci przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii oraz taca przeznaczona na cele gospodarcze.
  1. 16 marca w naszej parafii będziemy gościli Metropolitę Łódzkiego, który dokona poświęcenia Krzyża Misyjnego oraz udzieli młodzieży Darów Ducha Świętego w sakramencie bierzmowania. Spotkanie 16 marca w piątek będzie o godzinie 17.45 a z racji na te wydarzenia, o czym jeszcze będziemy przypominać będzie wyjątkowo jedna wspólna Droga Krzyżowa o godzinie 17.00.
  1. Zgodnie z zapowiedzią od dziś, czyli 3 niedzieli wielkopostnej, do zakończenia rekolekcji wielkopostnych, czyli do 14 marca prosimy naszych niezawodnych parafian o zakup środków żywności i chemii dla osób potrzebujących takiego wsparcia. Żywność ta dotrze do potrzebujących w tygodniu przed świętami. Bardzo prosimy zwrócić przy zakupach uwagę na termin przydatności do spożycia. Chodzi głównie o mąkę, cukier, makarony, rybne puszki, margarynę, herbatę, czekolady, olej. Nie wchodzi w spis żadna wędlina czy mięso pod jakąkolwiek inną postacią niż konserwy. Bardzo prosimy o dostarczenie ich do zakrystii, gdzie natychmiast oddamy darczyńcom torby, w których wiktuały będą przyniesione. Postaramy się dotrzeć do potrzebujących na kilka dni przed świętami. Z góry dziękujemy za kolejne, bezinteresowne wsparcie i możemy sobie to spokojnie przypisać, jako uczynek miłosierdzia,
  1. Prasa katolicka jest jak zawsze na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do zainteresowania się nią. Także przy wyjściu są dostępne:

PASCHALIKI małe po 6 zł.,

PASCHALIKI z aplikacją, po 12 złotych,

BARANKI z białej czekolady po 5 złotych,

ŚWIECE – pisanki po 11 złotych.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego,  została włączona; Maja Klementyna Sadłowska. Życzymy dziecku i rodzicom  wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź Rodzinne, a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego.

W ostatnich dniach odszedł od nas:

Jakub Brzeziński lat 92 z ul. Pieniny 10.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie………

Rodzinom i przyjaciołom zmarłego, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.