1. Przypominamy o transmisjach mszy świętych drogą internetową. Dziś transmitowane będą msze św. od godziny 8.00 aż do 12.30 włącznie.

2. W miniony czwartek zgodnie z zapowiedzią odbyło się uroczyste bierzmowanie młodzieży. Bardzo gorąco dziękujemy za zrozumienie, że w kościele mogli być tylko bierzmowani oraz ich świadkowie. Msza święta była tego dnia transmitowana Internetowo, robione były także fotografie, które od minionego czwartku są dostępne na naszej stronie Internetowej. Ks bp Marek zwrócił uwagę na bardzo odpowiedzialne zachowanie młodzieży. Dziękujemy młodzieży, świadkom oraz rodzicom za ich postawę a ks. Dominikowi, jako odpowiedzialnej osobie za przygotowanie młodych ludzi. Bóg Wam zapłać.

3. Rozpoczynamy zapisy na kurs przedmałżeński w naszej parafii. Informacje w gablocie lub u ks. Dominika.

4. Przyjmujemy także na wypominki roczne i półroczne. Zapraszamy do zgłaszania w kancelarii lub zakrystii. Kancelaria od kilku dni ma uszkodzoną linię telefoniczną. Przepraszamy za utrudnienia w komunikacji telefonicznej.

5. Ostatnie nabożeństwo różańcowe w sobotę wieczorem. A 1 listopada msze św. o 8.00, 90.30., 11.00 i 18.00.

6. Bardzo dziękujemy za ofiary przelane na konto parafialne, złożone na tacę czy też przekazane bezpośrednio. Ofiarodawcom i darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.

7. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w Archikatedrze Łódzkiej w sobotę 31 października o godz. 19.00. Będziemy chcieli odkryć świętych naszej Łódzkiej Archidiecezji, których w 100-letniej historii nie brakowało. Z racji na obostrzenia sanitarne wejście do katedry będzie możliwe po wcześniejszym zapisaniu się przez Facebook na profilu „Łódź Piotrowa”.

A w liturgii tego tygodnia; w środę – Święto św. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

8. W ślad za skierowaną do wszystkich biskupów diecezjalnych prośbą abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP, 1 i 2 listopada sprawować Msze święte wyłącznie w świątyniach parafialnych, pozostawiając cmentarze jedynie do modlitwy indywidualnej. Postanowienie to nie dotyczy tych kaplic cmentarnych, w których Msza święta sprawowana jest regularnie. Wszystkim wiernym z serca błogosławię abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego został przyjęty; Julian Szamiński. Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.
Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odszedł od nas:

Edward Miazga.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……