1. Jeszcze dziś 11 listopada o 16.30 zapraszamy dzieci przed I Komunią Święta wraz ze swymi rodzicami bądź opiekunami.

2. Tradycyjnie w listopadzie, nasze Siostry zakonne zaczynają roznosić opłatki na Wigilię. I tak siostry Pasterki uczynią już to od jutra a siostry Antonianki od soboty 17 listopada i na pierwszy rzut będą na ulicy Beskidzkiej i obrzeżach parafii a od 25 pozostałe ulice i osiedla. Po ostatnim liczeniu wiernych mamy świadomość, że tylko 15 % mieszkańców uczestniczy w niedzielnej Eucharystii a wiec bardzo serdecznie prosimy, aby przekazać te informacje do swoich sąsiadów i znajomych. Będziemy bardzo wdzięczni za tak okazaną pomoc i z góry dziękujemy.

3. II Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 18 listopada. W tegorocznym Orędziu Papież Franciszek napisał: „W ubiegłym roku w wielu diecezjach to doświadczenie wzbogaciło obchody pierwszego Światowego Dnia Ubogich. Wielu odnalazło ciepło domu, radość świątecznego posiłku i solidarność tych, którzy zechcieli podzielić się stołem w prosty i braterski sposób.” Łódzka CARITAS, w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich, przekazała do wszystkich parafii w Archidiecezji Łódzkiej „Tytkę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych. Tytka to papierowa torba, która dostępna jest przy wyjściu z kościoła. Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przekażmy potrzebującym z sąsiedztwa lub przynieśmy z powrotem przed 18 listopada abyśmy mogli, jako zorganizować parafia stosowną pomoc.

4. W związku z zapytaniami kierowanymi do Kurii Metropolitalnej Łódzkiej – po konsultacji z Zespołem ds. Kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną KEP – uprzejmie informuje, że istnieją poważne wątpliwości, co do godziwości, a nawet ważności sakramentów: Chrztu św. i bierzmowania udzielanych we wspólnocie tzw. „Zakonu Braci Mniejszych Miłosierdzia Bożego” z siedzibą w Łodzi przy ul. Gdańskiej 143/1U. W związku z powyższym istnieje konieczności ich warunkowego powtórzenia. Podpisał ks. dr Zbigniew Tracz Kanclerz Kurii.

5. Prosimy o uwagę młodzież z klas VII i VIII. Za tydzień na mszę św. o godzinie 18.00. Zaprasza Was ks. Dominik w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Spotkanie na Eucharystii i konferencja.

6. Jutro po mszy św. o godzinie 18.00 nasz parafialny chór da krótki koncert pieśni patriotycznych, na który serdecznie zapraszamy

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Julian Kazimierz Jurczak oraz Nadia Lena Kubus. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste
bądź rodzinne, jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze
życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:
Sławomir Matyga oraz Ryszard Ciećwierz i Helena Pilichowska.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………